Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

З’явився новий календар щеплень

Автор Т.Лось

Відтепер батьки самі вирішуватимуть, якою вакциною щепитимуть їхніх дітей, або безкоштовною, яку оплачено державою, або самі зможуть купити в аптечній мережі аналогічну, але з іншими якостями щеплення. Лікарі разом з батьками в індивідуальному порядку вирішуватимуть, коли проводити щеплення тому чи іншому малюкові.

Новим календарем профілактичних щеплень передбачено обов'язкову вакцинацію від 10 інфекцій: від гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи та паротиту. Тобто тих інфекції, які викликають захворювання, що мають важкий перебіг або серйозні ускладнення.

Алла Сич - заступник головного лікаря Н.-Сіверської ЦРЛ з дитинства та пологової допомоги: "Звертаю увагу батьків, що зараз щеплення можна проводити різноманітними вакцинами, тобто вакцинами, які закупає держава, і вакцинами, які можна рекомендувати зважаючи на імунітет дитини, але ці вакцини батьки повинні придбати в аптечній мережі. Профілактика набагато дешевша, ніж лікування. Інша справа, якими вакцинами. Спілкуйтеся з лікарем і приймайте рішення. Або тими вакцинами, які дає держава, або вакцинами очищеними, високоякісними, які надходять в аптечну мережу".

Новий календар більш лояльний щодо графіка проведення щеплень.

Алла Сич - заступник головного лікаря Н.-Сіверської ЦРЛ з дитинства та пологової допомоги: "Якщо з якихось причин дитинка не отримала перші щеплення в 3, 4, 5 місяців, дитину ми можемо щепити. Ми можемо за індивідуальним календарем цю дитинку щепити і після року, і після двох, і трьох, але тут звертаю вашу увагу на те, коли дитина іде в дошкільний заклад, бажано щоб мала всі необхідні щеплення".

Протипоказів до щеплень майже немає, за виключенням епілепсії, уражень ЦНС та інших важких захворювань, розповідає лікар. Навіть, діти народжені від ВІЛ-інфікованих матерів мають вакцинуватися. Крім обов'язкової вакцинації, цим календарем передбачені рекомендовані щеплення, які проводяться за бажанням пацієнта та узгоджені з лікарем.

f t g m

счетчики