Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

До 70-річчя партизанського руху в Вороб’ївці пройшов мітинг

Автор Н.Даценко

22 вересня відзначається 70-річниця партизанського руху. З цієї нагоди в Вороб’ївці біля пам'ятника загиблим у роки Великої Вітчизняної війни пройшов мітинг, на якому згадували партизанську історію села, вшановували пам'ять тих, хто загинув на підпільному фронті, побували біля землянки, яку в лісі знайшли та відбудували діти з гуртка "Пошук".

Воробївка - село партизанської слави. І в день 70-річчя партизанського руху про подвиги народних месників говорили їх нащадки. Звернувся до присутніх заступник голови РДА Олександр Могильний.

Олександр Могильний - заступник голови РДА: "В День партизанської слави з великою вдячністю говоримо про патріотизм, мужність, стійкість, самовідданість всіх тих, хто подарував майбутнє нам і нашим нащадкам. Ми не маємо права забувати про колишніх підпільників і партизанів, захисників і визволителів рідної землі, тих людей, які пройшли крізь найскладніші випробування, відстояли право людей на свободу, мир. Врятували нашу країну та світ від фашизму."

Про внесок партизанського руху в перемогу над фашизмом говорили голова районної ради ветеранів Василь Блохін, голова ради ветеранів села Вороб’ївка Василь Олексієнко, сільський голова Михайло Бездітко. Керівник гуртка "Пошук" Михайло Шкалаберда, розповів, що за дев’ять років пошукової роботи гуртківці встановили 19 імен партизанів, що воювали в місцевих лісах. Та це ще не всі, всього їх було 40. Розшукали 14 сімей, що допомагали партизанам. А імена розстріляних фашистами за цю допомогу: Микола Прохоренко, Марія Мотуз, сім’ї Сергієнків внесені до книги партизанської памят’і. І це не все, що знайшли «пошуківці» разом з керівником Михайлом Шкалабердою

Владислав Полюшко - член гуртка "Пошук": "Цю землянку, яку знайшли наші хлопці, вони знайшли по документах, що тут була колись партизанська база. Було цих землянок 3 або 4, бо тут було 40 партизанів. Коли цю землянку знайшли, її почали реставрували, бо вона була стара, дерево погнило. Ті хлопці, які знайшли її, зробили низ, а ми вже все інше".

Ігор Перекута - член гуртка "Пошук": "Ця землянка діяла з 1941 року по 1942. Землянка розрахована на двох чоловік, тут є лежанка й столик, в землянці прохолодно - в таких умовах жили партизани. Ми, як нащадки, дуже поважаємо партизанів і партизанський рух за те, що вони сильні, мужні і дуже витривалі".

Ветерани задоволенні, що юнь цікавиться цим, веде пошукову роботу.

Василь Олексієнко - голова ради ветеранів села Вороб'ївка: "Самі збирали матеріали, це дуже корисні матеріали, ходили в походи до учасників партизанського руху, зустрічались в Грем'ячі, ходили по оточуючих селах".

Василь Блохін - голова районної ради ветеранів: "І найголовніше, що ці хлопці ніколи не будуть малювати свастику,  тому що в даний час є така  молодь, яка забула хто вона така, звідки вона взялась. А от ці хлопці знатимуть, що таке війна, фашизм, і будуть передавати своїм дітям."

f t g m

счетчики