Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Відкрито меморіальну дошку афганцю Олегу Мехеду

Автор О.Філонова

31 рік тому 5 вересня під час бойової операції в Афганістані загинув наш земляк Олег Мехед. В пам'ять про воїна-інтернаціоналіста було вирішено вcтановити меморіальну дошку в школі, де він навчався. Заступник голови РДА Павло Плотніков подякував всім причетним до цієї справи і зазначив, що це лише початок. Роботи по вшануванню героїв, що боронили Батьківщину, відстоювали її інтереси в різні часи, буде продовжено.

 

Павло Плотніков - заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань: "У нас непересічна подія.  Завдяки ініціативі і допомозі голови РДА, депутата обласної ради В. Кауфмана, завдяки невтомній праці і ентузіазму голови  Н.-Сіверської організації

Української Спілки ветеранів Афганістану Івану Шульзі ми маємо можливість вшанувати пам'ять одного з наших земляків, який загинув на афганській землі і не повернувся додому, учня другої міської школи Олега Мехеда. Це обов'язок і влади, і всього суспільства пам'ятати про цих людей, віддавати данину шани їх подвигу. "

Голова  Н.-Сіверської організації Української Спілки ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів Іван Шульга нагадав присутнім про бойовий шлях Олега Мехеда.

Іван Шульга - голова  Н.-Сіверської організації Української Спілки ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів: "9 місяців він брав участь у бойових операціях і походах. 5 вересня 1980 року був для нього останнім днем. Після тяжких боїв він був смертельно поранений, його відправили у Н.-Сіверський і тут поховали. Шановні учні і присутні, я хотів би вас привітати вас з цим днем, побажати міцного здоров'я, наснаги, щоб ви ніколи не бачили ніяких війн ні в яких республіках, державах і в тому числі в нашій державі. Чистого й мирного неба вам над головою. "

Іван Михайлович вручив нагороди від Всеукраїнської Спілки ветеранів Афганістану, медалі "Захисник Вітчизни" людям, які надавали допомогу і підтримували воїнів-інтернаціоналістів, та своїм ветеранам. Серед нагороджених Микола Шило, Павло Плотніков, Сергій Редкач та  голова РДА В.Кауфман, нагороду якому буде вручено на День міста. Слово було надано і ветеранам-побратимам з Шостки.

Віктор Іванцов - заступник голови Шосткинської організації Української Спілки ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів: "Сьогодні урочистий, відповідальний день у вашому місті - відкриття ще однієї сторінки історії, меморіальної дошки, присвяченої пам'яті загиблого в Афганістані Мехеда Олега. Так повинно бути, щоб підростаюче покоління пам'ятало цих героїв. Як вони йшли в армію, як служили, як з честю і до кінця віддали свій останній борг. "

Голова Шосткинської міської організації ветеранів Афганістану Дмитро Ширман подякував всім, хто надає ветеранам допомогу, закликав пам'ятати про подвиг воїнів, від Спілки ветеранів Афганістану Росії вручив нагороду за заслуги перед Вітчизною Івану Шульзі. Тих, хто не повернувся з бою, вшанували хвилиною мовчання. Після урочистого відкриття меморіальної дошки отець Петро провів молебен та освятив цей пам'ятний знак. За честь для себе бути ведучою цього урочистого заходу вважає школярка Надія Щербакова.

Надія Щербакова - учениця Н.-Сіверської ЗОШ №2: "Для нашої школи це честь, що тут вчилась людина, яка заради нашого майбутнього не пошкодувала свого життя. Я пишаюся, що вчуся в цій школі. Нам завжди батьки, бабусі і дідусі розповідали про таких героїв. І сьогодні мені за честь було провести такий захід."

Роботи з вшанування пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, з патріотичного виховання підростаючого покоління в Шостці ведуться давно, кажуть члени спілки.

Ірина Ворхлик - член Шосткинської організації Української Спілки ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів:ь"У нас в місті і в районі загинуло 9 чоловік на війні і 1 пропав безвісти. Але у нас ці таблички висять вже давно не тільки на школах, а й на будинках, де жили афганці. Організація в нас діє вже 6-й рік. Ми постійно ходимо по школах, зустрічаємось з дітьми, розповідаємо. Дітям це потрібно."

f t g m

счетчики