Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

16 хворих на активний туберкульоз виявлено в цьому році в нашому районі

Автор О.Лельотко

16 хворих на активний туберкульоз виявлено в цьому році в нашому районі. Найбільша кількість - серед мешканців Н.-Сіверського. В селах влітку працювали 2 пересувних флюорографи. Обстежено було понад 4 тисячі чоловік.

 

В нашому районі ситуація щодо захворюваності населення на туберкульоз вважається епідемічною вже тривалий час. Захворюваність, за словами головного лікаря Новгород-Сіверської центральної районної лікарні Світлани Шам, втричі перевищує допустимий рівень. Щороку під час обстежень виявляють нові випадки. Один раз на два роки у селах району працює пересувний флюорограф, який приїжджає з області.

Світлана Шам – головний лікар Н.-Сіверського району: "Згідно з планом влітку поточного року працювали два пересувних флюорографи у двох напрямках. Було обстежено понад 4 тис. населення в нашому районі. Є села, де виявлено по 1-,2 хворих. Це Орлівка, Буда-Вороб’ївська, Шептаки, Смяч, Лоска, Красний Хутір, Лісконоги, Чайкине, Гірки. Там виявлено по 1 хворому на туберкульоз."

У всіх виявлених хворих туберкульоз має активну форму , яка особливо небезпечна для оточуючих.

Світлана Шам – головний лікар Н.-Сіверського району: "Якщо така ситуація, що оточуючий не знає, що спілкується з хворим на туберкульоз, то тоді є загроза розповсюдження цього захворювання саме в цьому населеному пункті. Ось така ситуація мала місце у 2010 році у с. Бирине і ми мали великий клопіт. Залучили сільраду, районну раду до того, щоб обстежити усе населення с. Бирине, обмежити контакти, бо якраз епідемічна ситуація була вкрай небезпечна, вкрай неблагополучна саме в цьому населеному пункті.

Загалом в районі в цьому році вже зареєстровано 16 нових випадків захворювання на активний туберкульоз. Шестеро хворих - жителі нашого міста. «Від цього захворювання не застрахований ніхто, - зазначає Світлана Шам. Проте, дотримуючись певних профілактичних заходів, можна запобігти хворобі.»

Світлана Шам – головний лікар Н.-Сіверського району: "Ми часто бачимо з пляшкою пива, яка передається з рук в руки, і наших юнаків, і дівчаток, і часом дуже юних.  Якраз передача оцієї палочки Коха чи збудника туберкульозу так і передається, через немиті руки, немиті продукти, через пляшки чи цигарки, які передаються з рук в руки, від безпосереднього спілкування, тобто гігієна - особиста гігієна і здоровий спосіб життя є одним із основних чинників профілактики цього    небезпечного захворювання."

І найголовніше, не забувати вчасно, зокрема, раз на рік відвідувати флюорографічний кабінет.

f t g m

счетчики