Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Триває земельна реформа

Автор Н. Даценко

Триває земельна реформа. Робота по розпайовуванню земель 5 господарств району, що довгий час ніяк не велась, нарешті рушила з місця. Чернігівський інститут земустрою вже готує документи на 4 господарства. Як зазначила начальник відділу Держкомзему у Н.-Сіерському районі Анна Ковальчук, оплачує інвестор. По колишньому радгоспу  "Новгород-Сіверський"-ВТП "Бізнес-контакт", по решті господарств - ТОВ "РайсМаксімка".

 

На початку року по 5-ти господарствах не були розпайовані землі. Як зазначила начальник відділу Держкомзему у Н.-Сіверському районі Галина Ковальчук, за рахунок інвестора, ТОВ "Відродження" видані держакти на рільлю по Биринській сільраді сад, залишились сіножаті і пасовища. Бо там землі історично-культурного призначення. Як тільки усе буде з'ясовано, і на ці землі люди отримають держакти. Розпайована землябуде і по Бучках ТОВ-ва "Великий гай", ТОВ-ва "Десна"(с.Мурав'ї), ТОВ "Світлий шлях"(с. Михальчина Слобода) і комунальний радгосп "Новгород-Сіверський".
Анна Ковальчук - начальник відділу Держкомзему у Н.-Сіверському районі:

 

"Заключені договора з Чернігівським інститутом землеустрою. По радгоспу вже привезли документи по площах. Усі роботи оплачує інвестор."
Олександер Ромен - інженер-землевпорядник Чернігівського інституту землеустрою: "Будемо старатися швидше. Але не все від нас залежить. Зараз усе готується, аби узгодити межі. Тоді карту розібємо на клітинки і кожному зробимо по держакту".
Анна Ковальчук - начальник відділу Держкомзему у Н.-Сіверському районі: "По кожному заключений договір, зараз інститут земустрою чекає оплати так як всі виплати буде робити інвестор."
Роботу по землях радгоспу фінансує ВТП "Бізнес-контакт", по решті господарств ТОВ "РайсМаксімка". Якщо ж власник земельного паю не хоче віддавати землю в оренду інвестору, той може відмовити у виготовленні держакта, але первинні документи, як зазначила Анна Ковальчук, інвестор повинен буде робити на усіх.
Анна Ковальчук - начальник відділу Держкомзему у Н.-Сіверському районі: "Інвестор може відмовити у виготовленні держактів. Але перший етап, усідокументи до розподілу, інвестор робить на усіх людей. Незалежно буде договір про оренду чи ні."
Усі організаційні питання вирішуються на загальних зборах власників паїв, що ініціюються сільськими і міською радою, зазначила Ганна Ковальчук.

f t g m

счетчики