Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни пройшов мітинг-реквієм

Автор Т.Лось

Покладання

70 років тому саме в такий сонячний день кордони тодішнього Радянського Союзу перейшли чужеземні війська. В пам'ять загиблих в роки Великої Вітчизняної - День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. В цей день вшановували ветеранів та згадували тих, хто не пережив війну, і в Н.-Сіверському.

Такого ж сонячного ранку 70 років тому в динаміках голосом Молотова було сповіщено про початок важкої і страшної війни.Тоді ще ніхто не знав, якими втратами, якою ціною доведеться здобувати перемогу. До вічного вогню н.-сіверці принесли квіти. Червоними трояндами побагровів обеліск, як колись наша земля багровіла від крові сотень і сотень загиблих солдат. Як згадував ветеран ВВВ Олександр Григорович Демченко, коли радянські війська відступали під натиском окупантів, навіть води в колодязях не вистачало. Сам Олександр Григорович початок війни зустрів під Вільнюсом на вокзалі в ешелоні. В ніч з 21 на 22 червня йому і товаришам, з якими він тоді служив, роздали бойові патрони. Для чого, ніхто не сказав, а вже зранку на вокзал почали скидати бомби.

Олександр Григорович Демченко- ветеран ВВВ: "Бомбили станцію, там було дуже багато ешелонів, біля вокзалу був аеродром, його теж бомбили. Після бомбардування нас ешелон вирушив далі до кордону, але до кордону ми не доїхали."

Мітинг-реквієм з нагоди цієї скорботної дати пройшов біля пам'ятика Жертвам фашизму. Під стінами Спасо-Преображенського монастиря зібралося кілька десятків мешканців міста, представники влади та ветерани. Спочатку до пам'ятника були покладені квіти, серед них пишні і червоні як кров троянди, як згадка про тих, хто вже назавжди залишився в сирій землі. Про подвиги радянських солдатів говорив голова РДА В'ячеслав Кауфман.

В'ячеслав Кауфман - голова РДА: "Ми згадуємо всіх тих, кого забрала війна. Складаємо велику шану ветеранам, які на своїх плечах винесли всі тяготи війни та підняли країну з руїн в повоєнні роки. Для нас, нащадків солдатів Великої Перемоги, справою життя є вірність їх справі і громадянський обов’язок, довічна синівська шана і повага. Шановні ветерани, ми пишаємося тим, що живемо поруч з вами, щиро вдячні за мир та спокій на нашій землі, за життевий досвід, що перейняли від вас. Ми сумуємо за всіма, хто віддав життя в цій війні, ніхто не забутий, ні що не забуто."

Голова ради ветеранів Василь Блохін нагадав присутнім, що зараз уваги найбілише потребують наші ветерани, адже учасників бойових дій в районі залишилось лише 134.

Василь Блохін - голова ради ветеранів: "Війна принесла багато горя, забрала багато життів і покалічила долі . Треба завжди памятати цих людей."

Про подвиги не лише солдат на фронті, а й людей, що залишались в окупації, говорив голова міської ради Сергій Пунтус.

Сергій Пунтус - голова міської ради: "Дорогі наші ветерани, ми ті, що не знали війни, низько вклоняємося вам за ваш немеркнучий подвиг, за самопожертву, за стійкість, мужність, витривалість, віру. Ваша юність була опалена жорстоким вогнем битв, ми завжди будемо пам’ятати про це."

Здоров'я та мирного неба бажав ветеранам та й всім сіверянам воєнний комісар Олег Отрощенко. Головне, говорив він, щоб більше ніколи наша земля не знала війни.

Загиблих у воєнні роки вшанували хвилиною мовчання. Мітинг-реквієм завершився поминальною панахидою.

f t g m

счетчики