Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У районі пройшов семінар-нарада з внутрішнього карантину рослин

Автор Н.Даценко

"Феромонний нагляд за деякими видами регульованих шкідливих організмів" - таку серйозну назву мав обласний семінар-нарада по внутрішньому карантину, що пройшов сьогодні в нашому районі. Феромони - речовини, що виділяє організм, аби бути привабливим для протилежної статі. Саме їх вирішили застосувати у роботі спеціалісти з карантину рослин, аби відслідкувати поширення шкідників.

Взяти участь у семінарі запрошувалися науковці, спеціалісти карантинної служби усіх районів області. Першою справою їх ознайомили з соціально-економічним розвитком Новгород-Сіверщини, а потім вже мова йшла про специфіку роботи. Як доповів інспектор з карантину рослин по Новгород-Сіверському району Володимир Приходько, на території Новгород-Сіверщини виявлено: золотисту картопляну нематоду, повеліку польову і амброзію. На боротьбі з останньою наголошувалося особливо, бо якщо не вживати заходів, за десяток років вона може вкрити весь район. На жаль, як зазначалося, сільгосп товаровиробники не поспішають перевіряти насіння, а тому одним зі шляхів засмічення полів амброзією полинолистою може стати саме насінневий матеріал, що не пройшов фітоконтроль. Та головною темою семінару стало використання феромонних пасток для виявлення шкідників.

Володимир Яременко - начальник Державної інспекції з карантину рослин по Чернігівській області: "Феромонні пастки не є методом знищення карантинних організмів в промисловому маштабі. За допомогою феромонних пасток ми будемо знати про міграцію організмів, про вогнища появи, коли вони з’являються, тобто ми відслідковуємо. Методи блротьби будуть інші."

Як усе виглядає на практиці, продемонстрували під час другої частини семінару, що пройшла на базі Узруївського лісництва. У ході семінару-наради похвалили роботу Новгород-Сіверського пункту з карантину рослин, подякували за співпрацю органам місцевої влади.

f t g m

счетчики