Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Чорнобильській трагедії 25 років

Автор О.Лельотко

З нагоди 25 річниці аварії на ЧАЄС в Україні і в усьому світі відбулися заходи. У Новгороді-Сіверському у парку Шевченка, біля пам'ятного знака чорнобильцям пройшов мітинг-реквієм. Серед героїв-чорнобильців і 300 жителів нашого району.

З кожним роком ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС біля пам'ятного знака 26 квітня збирається все менше. Доза радіації, яку вони отримали в той час, робить свою чорну справу. Минуло вже чверть століття від вибуху на 4 енергоблоці, а наслідки його ще не одне десятиліття не дадуть про це забути нинішним і майбутнім поколінням.

 

В'ячеслав Кауфман - голова Н.-Сіверської РДА: "25 років тому сталась наймасштабніша в історії людства катастрофа - аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Сотні тисяч наших співвітчизників вступили в боротьбу з ядерною стихією. Схилимо голову перед їх героїзмом і самопожертвою."

Пам'ять ліквідаторів, які своїм життям заплатили за можливість нам жити, які захистили нас від вогняного лона ядерного реактора, вшанували хвилиною мовчання. В'ячеслав Кауфман подякував ліквідаторам, які прийшли на мітинг, за їх неоціненний подвиг заради життя інших людей, та зазначив, що пам'ятник ліквідаторам Чорнобильської аварії, який планували встановити цього дня, відкриють 9 травня. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів "дотлівають" у різних лікарнях, скільки їх вже нема в живих.

Олександр Лисиця – голова Н.-Сіверської районної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»: "В пам'яті кожного свідомого українця спогад про Чорнобильський апокаліпсис назавжди залишиться свіжим рубцем. Для когось весна 1986 р. стала останньою. Для когось перекреслила всі сподівання на щасливе майбутнє. Для когось навіки зруйнувала мрії, які вже не втіляться в життя через фізичну слабкість."

Олександр Миколайович зазначив, що зараз держава не робить все, що обіцяла раніше ліквідаторам. За це прикро. Зі словами вдячності за їх героїзм, мужність, самовідданість звернувся до присутніх на мітингу голова міської ради Сергій Пунтус.

Сергій Пунтус - голова міської ради: "Я хочу привітати ліквідаторів. Хочу побажати, щоб держава повернулась до вас обличчям і відгукнуаось на ті біди і проблеми, що ви маєте. Здоров'я вам та благополуччя.І щоб таких катастроф більше не було."

Ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС отримали цього дня почесні відзнаки РДА, районної ради, міської ради, та від імені президента всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України". До пам'ятного знака чорнобильцям поклали квіти.

f t g m

счетчики