Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Свято є - пам`яток скоро не буде...

Автор О.Харькова

Пам'ятник Бояну

18 квітня - Міжнародний день визначних пам'яток і історичних місць. В Україні це свято встановлене Указом Президента України від 23.08.1999 року на підтримку ініціативи учених, архітекторів, реставраторів та працівників державних органів охорони пам'ятників державних органів охорони пам'ятників історії і культури. Завданням цього свята є - ще раз нагадати суспільству про необхідність збереження культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства.   Наша Сіверщина також має багато пам'яток історії та культури, але, на жаль, ми не лише не реставруємо, їх за браком коштів, але закриваємо очі на те, що дехто їх знищує та паплюжить. Як ставляться н.-сіверці до теперішнього стану, в якому перебувають численні пам’ятки історії та культури з'ясовувала О.Харькова.

 

Н.-Сіверський  - місто тисячолітньої історії. Навряд чи знайдемо в Україні таке маленьке містечко, настільки багате історією. Ми пишаємось пам`ятками нашого міста, пишаємось історією Н.-Сіверського, а чи й справді пишаємось? Обписані стіни Спасо-Преображенського монастиря, порепана штукатурка Тріумфальної арки, Торгові ряди в смітті, пам`ятник Бояну частково в пунктах прийому металобрухту. Це лише окремі приклади того, як новгород-сіверці пишаються історією свого краю. Із запитанням щодо санітарного стану пам’яток культури, ми звернулись до мешканців нашого міста:

"Чи задоволені ви тим станом, в якому перебувають зараз пам'ятки архітектури?

Дійсно, в нашому місті  дуже яскрава історія, яку ми повинні берегти. На мою думку, старання влади недостатні, бо для того, щоб ми могли показати туристам те, що ми маємо, ми не повинні псувати те, що нам залишили наші пращури. На сьогоднішній день стан пам'яток архітектури є незадовільний. Я гадаю, нам необхідно відноситися то нашої історії з більшою повагою."

«Це негативний прояв як людської гідності, так і характеру, бо всі ці пам’ятники створювалися для нас. Це наша історія, а без знання історії неможливо створювати майбутнє. А те, як до цього  відноситься молодь -  це розмальовування пам'яток та інше. На мою думку, в цьму зокрема винна держава, вона не слідкує за духовним вихованням підростаючого покоління. І приємно йти по місту, коли воно прибране, коли всі  історичні пм'ятки доглянуті.»

Від уміння захищати й зберігати пам`ятки історії та культури залежить цивілізованість держави, цивілізованість кожного з нас. Як вирішити дану проблему, міркують новгород-сіверці:

«Треба, щоб люди допомагали відновити пам'ятки історії, бо час іде, вони руйнуються і ніхто не звертає на це уваги. На мою думку, треба провести акцію, бо це наше місто, ми тут народилися і ми тут живемо і кожен бажає, щоб його місто процвітало.»

«Можна було б щось змінити, щось відреставрувати, щоб до нашого міста приїжджало більше туристів. Бо наше місто дійсно історичне, дуже гарне. Кажуть, на це нема коштів? Якщо б в цьому була зацікавленість, то кошти б знайшлися.»

Кожна епоха залишає нам у спадщину пам`ятку архітектури та історії. Що залишимо ми нащадкам? Над цим запитанням повинні замислитись усі: і ті, хто при владі та при посадах розводять руками, звертаючи все на відсутність коштів, і ті, у кого піднімається рука паплюжити, надбане століттями, і ті, хто байдуже за всім цим спостерігає.

f t g m

счетчики