Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Патріотизм в освіті

Першою гостей-освітян з 8 північних районів Чернігівської області зустріла Новгород-Сіверська гімназія №1. Приїжджих урочисто вітали керівники та учні школи, розповіли про досягнення свого навчального закладу. Загалом на учасників семінару-практикуму «Виховання патріотичних цінностей - пріоритетне завдання виховної роботи сучасного навчального закладу» чекала насичена програма.

Заходи проходили на базі 2 гімназій одночасно, і поки педагоги обмінювалися досвідом роботи з патріотичного виховання в своїх навчальних закладах, старшокласники обох гімназій взяли участь в уроках мужності, які провели матері загиблих героїв сучасної війни. Розповідаючи про найрідніших батьки наголошували на тому, що їхні діти захищали рідну землю без страху та сумніву.

Раїса Шанська - мати загиблого героя, член громадської організації "Єдина родина Чернігівщини": "Діти - це дуже вдячна публіка, дуже вдячні слухачі, але буде результат тоді, коли вони виростуть і візьмуть це за основу життя - любов до батьківщини, патріотичний настрій. Це буде тоді результат, а зараз ми зерно сіємо."

Гімназисти не залишилися байдужими до почутих розповідей.

Валерія Поливода - учениця Н.-Сіверської гімназії №1: "Цей захід є дуже важливим, навіть для старшокласників і для вчителів, бо він виховує патріотичний дух, виховує нашу незламність, нашу мужність. Він дав нам змогу дізнатися щось нове про наших героїв, які захищають нашу країну ціною навіть власного життя і здоров'я".

Анна Корицька - учениця Н.-Сіверської гімназії №1: "Ми зрозуміли, що ці герої, вони серед нас, що вони такі самі як і ми і що кожен з нас може і повинен захищати свою батьківщину, боронити її так, як це зробили вони. І коли слухаєш розповіді цих матерів і був присутній батько одного із загиблих хлопців, то просто йдуть мурашки по шкірі, тому що це може трапитися з ким завгодно і ніхто від цього не застрахований".

У державній гімназії ім. К.Д. Ушинського учасники семінару-практикуму переглянули патріотичну виставку "Пам'ять міцніє зв'язком поколінь". Також представники координаційної ради з національно-патріотичного виховання при Чернігівській ОДА поспілкувалися з представниками учнівського самоврядування двох гімназій.

Олена Саранович - заступник начальника управління освіти і науки Чернігівської ОДА: "Новгород-Сіверський район, як і місто Новгород-Сіверський має змогу продемонструвати ті свої напрацювання, показати і продемонструвати форми і методи виховної роботи з патріотичного виховання. І, власне кажучи, ті заходи, які відвідують члени координаційної ради в рамках перебування підтверджують нас всіх в тому, що робота проводиться значна".

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим героям АТО, на честь кожного посадили дерево у міському парку, а завершив семінар-практикум патріотичний флешмоб за участю його учасників та новгород-сіверських школярів.

f t g m

счетчики