Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Биринські діти відзначили Міжнародний день захисту лісів – посадкою сосен

У Задеснянському лісництві відбулась екологічна акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Учні Биринського НВК разом з лісниками долучились до Міжнародного дня захисту лісів, що відзначається 21 березня, посадкою молодого лісу.

Олеся Костир - учениця  Биринського навчально-виховного закладу: "Добрий день шановні гості! Ми раді вітати вас у нашому Задеснянському лісництві".

Так гостинно запрошує Олеся Костир,  учениця  Биринського навчально-виховного комплексу,  гостей з міста долучитись до Міжнародного дня захисту лісів. Діти  відкривали свято невеличким концертом на екологічну тематику, читали вірші, показували вистави, співали пісень.

Гурток юних лісівників-дендрологів при Биринському НВК працює вже 11 років. Співробітники  Новгород-Сіверського лісового господарства і районного відділу освіти підтримують екологічний поступ учнів та педагогів.

Світдана Біла - начальник відділу освіти Н.-Сіварської РДА: "Лісівники мають турбуватися і любити ліс, як ніхто. За те, що ви вкладаєте в малечу свої знання, свій досвід, свою любов до природи, дай боже вам за це щастя, здоров'я, наснаги на багато років. А ви діти маєте пам'ятати, що ліс - це одне з тих народних багатств, без якого нам буде, в першу чергу, дихати дуже важко".

Віталій Сидько - головний лісничий ДП "Н.-Сіверське лісове господарство": "Я вважаю, що людина, яка працює в лісі, яка в лісі знаходить собі роботу і втіху - це вже людина, яка не буде хворіти".

Діти продемонстрували присутнім свої вироби  з дарів лісу. Провели екскурсію по базі Задеснянського лісництва. Показали розплідники, техніку, протипожежні засоби.  А після цього рушили висаджувати саджанці.

Праця буває святковою. Особливо на природі, особливо коли робиш велику й гарну справу – саджаєш ліс. Роботи вистачає усім - працівникам лісгоспу, вчителям, малечі.

Віталій Сидько - головний лісничий ДП "Н.-Сіверське лісове господарство": "Якщо ліс рубати то люди винайшли бензопилу, валочні машини, а цьому інструменту якому 200 років заміни нема. Є посадочні машини, але цей меч Колесова, який за свою роботу вже стесався, йому нічого нового не придумали".

Посадка лісу робота важка - не легша ніж на городі. Та у дітей на обличчях радість. Бо  праця не для себе, а для майбутнього блага усіх - завжди приємна. Маленький саджанець перетвориться у повноцінну зрілу сосну років через 80. Діти діляться:

"Ліс для мене - життя, повітря, відпочинок, яскраві враження".

"Це чисте повітря, пташки, відпочинок, тільки прибирати треба за собою".

До акції Майбутнє лісу у твоїх руках долучилась і наша знімальна група. Разом з дітьми, ми теж посадили з півтора десятка сосен. Завершилась акція розвішуванням шпаківень. Ці пташки будуть боротись зі шкідниками у задеснянському лісі.

f t g m

счетчики