Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

У Новгороді-Сіверському немає аварійних багатоповерхових будинків

12 грудня Україну сколихнула новина про обвал гуртожитку у місті Чернігів, в результаті чого 1 людина загинула, а 150 сімей залишилися без даху над головою, тож ми вирішили з’ясувати наскільки безпечні багатоповерхові будинки у нашому місті.

У Новгороді-Сіверському житловий сектор здебільшого представлений приватними домогосподарствами, багатоповерхівок не так багато, проте вони є - це три п’ятиповерхових будинки, один чоритьохповерховий та один трьохповерховий будинки, більше сорока двоповерхівок. На даний час їхнім обслуговуванням займаються житлово-експуатаційна контора (ЖЕК), міська рада та створені об’єднання власників багатоквартирних будинків. Однак, незважаючи на те, ким обслуговується будинок, для того, щоб визначити аварійний він чи ні обстеження мають робити лише спеціалісти, розповів нам міський голова Олег Бондаренко.

Олег Бондаренко - голова Н.-Сіверської міської ради: "Щоб визнати будинок аварійним, потрібно, щоб його оглянула комісія і зробила відповідні акти, визнати його аварійним".

Після чернігівської трагедії стосовно стану своїх будинків до міської ради звернулося 2 мешканці міста. В січні буде створено спеціальну комісію, до складу якої включать спеціалістів з Чернігівського експертно-технічного центру.

Олег Бондаренко - голова Н.-Сіверської міської ради: "У нас немає жодної багатоповерхової будівлі, яка визнана аварійною. Немає жодного акту, але є повідомлення громадян, які вважають, що відбуваються в будівлі якісь процеси, які можуть вказувати на те, що не все гаразд з фундаментом, з підвалом і ми обов'язково повинні відреагувати на це".

Активне будівництво багатоквартирних будинків в Новгороді-Сіверському почалося у післявоєнний період, каже старший науковий співробітник музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" Павло Провозін.

Павло Провозін - старший науковий співробітник краєзнавчого відділу музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім": "У 1958 році, коли при владі був Микита Сергійович Хрущов, за його наказом, щоб люди вийшли з підвалів і мали квартири всюди по Радянському Союзу будувалися двоповерхівки. І тому в 1956-1958 роках на місці згорівшої в 1942 році двоповерхівки ще царського періоду біля Тріумфальної арки, як йти до Будинку культури, були побудовані 2 будинки".

На жаль, за часів незалежності будівництво багатоповерхівок зупинилося,  а тим будинкам, що є, вже не один десяток років, тому серед завдань міської влади контролювати їх стан, і таким чином берегти життя новгород-сіверців.

f t g m

счетчики