Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

З 1 листопада діє заборона на вилов риби

З початком холодів риба скупчується в місцях, найбільш комфортних для зимівлі , стає малорухливою  тож може бути легкою здобиччю для людини. Тому з початком листопада, щороку, традиційно, встановлюється заборона на вилов риби на території так званих зимувальних ям. Такі місця визначаються на всіх водоймах України, в тому числі, і на Новгород-Сіверщині.

Олексій Гуща - головний держінспектор Чернігіврибохорони: "Зимувальні ями у нас в районі знаходяться від гирла Смячки Новгород-Сіверського району 500 метрів і вниз 1 кілометр, площа 7.5 гектарів. Річка Смячка Новгород-Сіверського району до ставків рибного господарства площа 10.5 гектарів. Камінська забока в районі села Камінь Новгород-Сіверського району, площа 25 гектарів, затока Річиця на річці Судость поблизу села Колос Новгород-Сіверського району, від бакинського будинку в селі Мурав'ї Новгород-Сіверського району вгору проти течії 200 метрів. Від гирла річки Судость дло гирла П'ятни села Камінь Новгород-Сіверського району".

Для тих, хто порушить це правило вилову риби, сьогодні передбачена  адміністративна відповідальність у вигляді штрафів. Наразі суми відносно незначні , однак з початку 2017 року  це може змінитися і  штрафи за браконьєрство значно зростуть.

Олексій Гуща - головний держінспектор Чернігіврибохорони: "Зараз на зимувальних ямах штрафи від 34 до 170 гривень, але з першого січня виходить наказ, якщо Верховна рада підпише там буде від 1700 і до 3000 це за вудку, але якщо впіймана риба, то теж таксується, лящ 170 гривень, лин 119 гривень, плітка 85 гривень, суми дуже великі".

Новгород-сіверські рибалки кажуть, що наразі ситуація на сіверських водоймах катастрофічна , кількість риби через активність браконьєрів швидко зменшується і сумніваються, що посилення відповідальності вплине на всіх порушників правил рибальства.

"Якщо всіх будуть штрафувати браконьерів, то буде добре, якщо будуть через одного, то нічого доброго не буде. Є браконьєри різного калібру на малих може і подіє".

"Збільшити звісно потрібно ,тому що риби з кожним роком менше і менше".

Любителі законної риболовлі говорять, що збільшення штрафів потрібно було ввести вже давно. Однак краще пізно ніж ніколи.

f t g m

счетчики