Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Виставку "Українська Друга світова" вже можна побачити і в Новгороді-Сіверському

Виставка «Українська Друга світова» представлена у Н.- Сіверському.  Створена вона спільними зусиллями Українського інституту національної пам’яті та Центру досліджень визвольного руху.

24 стенди демонструють новий погляд на причини, перебіг та наслідки Другої світової війни, а також роль України в ній. Експозиція розповідає про незаслужено забутих героїв України, які боролися з нацизмом на інших фронтах, показує події від 1 вересня 1939 року, коли українці у складі Війська Польського вступили в бій з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. Презентація виставки вже двічі була в Чернігові та є складовою навчально-виховного процесу обласного центру і навколишніх районів. Вона була в Прилуках і Ніжині, дійшла черга і до Новгорода-Сіверського.

Сергій Бутко - представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області: "Ця виставка є позицією держави, складова державної політики національної пам’яті і це певний підсумок розвитку української історичної науки, якраз за останні 20-23 роки. Ми провели по всіх містах обласного значення, наступний етап буде по районам, в тому числі ми передали в електронному вигляді цю виставку для того, щоб в школах могли її використовувати і на уроках і під час заходів".

Сергій Бутко є автором одного зі стендів виставки – про Корюківську трагедію, карту-доказ того, що Корюківська трагедія найбільша в Другій світовій війні в Європі робив кращий картограф України Вортман. В день презентації  Новгород –Сіверщина отримала від інституту національної пам’яті 100 примірників. 50 для міста та 50 для району брошури «Україна у Другій світовій війні» підготовлена 2015 року. Її матеріали стануть у нагоді учням, вчителям, посадовим особам, всім хто цікавиться історією.

Галина Коропок - вчитель історії Н.-Сіверської гімназії №1: "Тут дуже багато документів, документальних фото, плакатів, які ми використовуємо при роботі, різні документи. Дуже змістовна виставка. Я дуже рада, що ми сюди потрапили і ще прийдемо з не одним класом".

Олена Радченко - заступник директора з наукової роботи музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім": "Вона настільки різнопланова, тут так багато тем в рамках Другої Світової війни, що я просто вражена цим".

Олена  Матюк - начальник відділу культури, туризму та з питань діяльності змі Н.-Сіверської міської ради: "Дуже корисна і цікава виставка для жителів нашого міста  і особливо для молодого покоління, яке починає вивчати історію нашої держави, нашої країни молодої".

Виставка «Українська Друга світова - це підсумок колосальної роботи, до якої задіяні відомі українські історики, присвячена вона  до 70-річчя перемоги над нацисткою Німеччиною та зроблена за рахунок державного бюджету, хоча бажаючих профінансувати було дуже багато.

 

 

f t g m

счетчики