Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Юні фольклористи на Купальські свята зібрались на березі красуні Десни

В переддень українського народного свята Івана Купала за традицією вихованці дитячого фольклорного клубу «Писана торбинка», що діє при Районному палаці культури плели вінки, прикрашали Марену та садили город.

 

Біля річки ходили дівчата — карі оченята. Личка, мов яблука, брови чорненькі — дівчата ой які гарненькі. Ой на Івана, ой на Купала.

Вже стало доброю традицією збиратись юним фольклористам на Купальські свята на березі красуні Десни. Кумедне й водночас пізнавальне дійство з піснями, іграми та забавами об’єднує в канікулярний час тих, для кого вивчення прадавніх українських традицій не залежить від пори року.

Мирослава Сокол - вихованка дитячого фольклорного клубу "Писана торбинка": "В народі є дуже багато українських традицій і нас сьогодні ознайомили з деякими традиціями. Ми саджали город, стрибали через вогнище, шукали квітку папороті і, незважаючи на літо, я з задоволенням сюди прийшла".

Євгенія Синиця - вихованка дитячого фольклорного клубу "Писана торбинка": "Ми вже досить дорослі, щоб зрозуміти, що нам розповідають на гуртку. І коли ми виростимо, у нас будуть діти і онуки і ми все їм розповімо".

А скільки ще всього незвіданого. От хоча б кольорова гама віночків, які дівчата кожного свята вдягають на голову.

Ольга Чередник - керівник дитячого фольклорного клубу "Писана торбинка": "В старовину наші дівчатка носили віночки. Як тільки розпускалися перші квіточки, відразу дівчата йшли, збирали і виплітали віночки. Вони були майстринями плетіння вінків. Потому як сплітався віночок, люди в селі оцінювали чи достойна ця дівчина, чи вона хазяйновита, чи вона вміє щось робити. Біла стрічка впліталась дівчатам незайманим молоденьким. Зелена як символ достатку, здоров'я. Якщо дівчина була на видані і в неї був парубок, тоді добавлялася червона стрічечка. Якщо дівчина була сирота, впліталася блакитна стрічечка".

Хороводи, танці, ігри в національних традиціях. Щоразу керівник фольклорного клубу Ольга Чередник знаходить для дітей цікаву й корисну інформацію, бо вважає, що матеріал треба подавати в доступній формі. Тоді у дітей буде бажання і традиції вивчати, і цікавитись історією рідного краю.

Ольга Чередник - керівник дитячого фольклорного клубу "Писана торбинка": "Наші далекі предки - українці дуже любили природу і жили з нею поряд в тісному оточенні. Любили кожну билинку, кожну тваринку і набули певних знань. Ці знання ми повинні зберегти і передати своїм дітям і онукам. На нашому гурточку ми кожній дитинці розповідаємо про це, щоб вони запам'ятовували це, бо це є наш, той старовинний предковічний код генетичний, який відображає нашу сутність, як українців".

Чарівне, неповторне, дивовижне свято Івана Купала! Святкували його всі народи світу, хоча й називали по-різному. Це добрий привід згадати якого ми роду,  які маємо прадавні традиції та звичаї, що є справжнім джерелом людської мудрості, виразником народного світогляду та скарбницею національної духовності.

f t g