Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

На Новгород-Сіверщині продовжує розвиватись конярство

На 21 лоша поповнився табун коней у товаристві "Переможець",  що діє в Лісконогах. Зараз тут нараховується 71 голова, в тому числі 50 дорослих коней. Дане товариство є єдиним у Новгород-Сіверському районі, яке займається їх розведенням.

З початку весни і до пізньої осені, табун перебуває на випасі, на лузі біля Десни. Тут знаходяться і дорослі коні, і маленькі лошата, яким всього декілька днів. Займатися конярством Василь Юдицький, керівник даного товариства, почав давно, близько 15 років назад, придбавши декілька жеребців ваговозів. Побачивши на власні очі цих красенів, розумієш, за що їх так вподобав Василь Федосович. Ваговози відрізняються міцною конституцією та по-справжньому богатирською статурою. Висота у холці у них досягає 1 метра 60 сантиметрів.

Василь Юдицький - керівник ТОВ "Переможець": "Це жеребець, якого  я купив у  Шостці, там теж один циган займається кіньми, і ось від нього нащадок залишився, красень. Я продаю людям, вони приходять, дивляться, беруть, а здавати я ще нікуди не здавав, шкода коней".

Доглядають за табуном шість конюхів, які працюють у дві зміни. І хоча прокидатися потрібно рано, робота їм подобається, коні теж. Більшості серед них вже дали прізвиська.

Віталій - конюх ТОВ "Переможець": "Є Чук, є Гек. Одна кобила виростила двух лошат, бо інша  не прийняла лоша до себе. Кожного ранку дивимось коней. Зарплатня в нас виплачується регулярно. Якщо нам щось потрібно, то нам Василь Федосович не відмовить ніколи".

Завдяки існуванню таких товариств, села ще можуть жити. Адже Василь Федосович не тільки своїх робітників підтримує в матеріальному плані, а й надає допомогу і соціальним закладам села. За словами сільського голови Ніни Рябік, на ремонт будинку культури в Лісконогах товариство також виділило кошти.

f t g