Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Як вижити комунальному підприємству на селі?

"Це справжня заноза для нас", - так говорить голова Команської сільської ради Любов Акуленко про комунальне підприємство, яке діє на території сільської ради і яке опікується місцевим водогоном. Дане підприємство є збитковим, грошей на його утримання постійно не вистачає, тому населення воду отримує з перебоями. Як зазначила сільський голова, у квітні відбулося підвищення тарифів на воду з 7 грн 40 коп до 7 грн 91 коп., проте це не покращило ситуацію.

 

Любов Акуленко - голова Команської сільської ради: "У квітні ми займалися коригуванням тарифу, тому що збільшилася мінімальна заробітна плата і збільшилась плата за електроенергію, тому з 1 травня діє тариф  7 грн. 91 коп за куб. Коригування тарифу результату не дає, комунальне підприємство постійно збиткове, тому що люди хочуть воду пити кожного дня, а не годину вранці і годину ввечері".

Найбільш напруженою ситуація стає навесні та влітку, коли приїздять дачники й інші відпочиваючі. Витрати води різко зростають, водонапірні вежі порожніють, аби постійно качати воду не вистачить коштів за сплату електроенергії, тому мешканці навколишніх сіл отримують її з перебоями - лише вранці і ввечері. "Аби всі справно сплачували за комунальні послуги ситуація була б кращою", - такої думки дотримується більшість команців.

Наталія Богун - жителька с. Комань: "Вежа накачується не до кінця за відсутністю коштів, так як не всі люди добросовісні і не хочуть платити за послуги, а електроенергія дуже дорога і місцева влада не може цілодобово подавати воду в будинки. Хочеться побажати добросовісних користувачів".

Як зазначила сільський голова, проблему з боржниками вже почали вирішувати. Для початку роздрукували інформаційні брошури та об'яви, що мають попереджати населення про вчасну сплату тарифів за воду. Сільська влада сподівається, що такі дії позитивно вплинуть і платіжна спроможність мешканців все ж таки підвищиться.

f t g m

счетчики