Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Гімназія ім. К.Д.Ушинського приймала гостей

Автор О.Філонова

ТоменкоГімназія ім. К.Д.Ушинського приймала гостей. Як і годиться, з подарунками до навчального закладу завітали заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко і народний депутат Валерій Дубіль. Микола Володимирович розповів про свої просвітницькі проекти та подарував, окрім інших видань та аудіонавчальних дисків, перевидання книги Михайла Чалого "Життя і твори Тараса Шевченка"

Після короткого знайомства з гімназією, яка причетна до виховання багатьох  видатних особистостей, в тому числі й Михайла Чалого, Микола Томенко та Валерій Дубіль попрямували до актової зали. Тут на гостей чекав концерт, підготовлений вихованцями гімназії. А далі Микола Томенко розповів про свої просвітницькі проекти. Це і аудіонавчальні диски "Живі голоси", які містять записи видатних українських поетів, які самі читають свої вірші, аудіоверсія «Кобзаря» Шевченка, "Слуханка для малечі"  з казками, лічилками, іграми, щедрівками. Навчальний посібник "Історія Української Конституції", в якому всі завершені та незавершені проекти Української Конституції. Автожиттєпис Михайла Драгоманова, приурочений до 170 річниці народження цієї видатної людини. Це і біографія Кобзаря, написана Михайлом Чалим. З проханням перевидати цю унікальну книгу до Миколи Володимировича звернулись літературознавці. До речі, останній раз вона була видана в 1882 році.

Микола Томенко - заступник Голови Верховної Ради України: "Літературознавці кажуть, що Микола Чалий став заручником того, що це була перша повноцінна біографія, яку всі використовували. Ніхто не був зацікавлений її перевидавати, бо тоді всі б побачили, що наступні біографії фактично переписані з цієї біографії.  Так пройшов час і біографія не перивидавалась, але сьогодні ми її перевидали. Важливим фактом є те, що це єдина біографія, написана сучасником Т.Г. Шевченка."

Перивидання книги було приурочено до 20 річниці незалежності України та 150 річниці перепоховання Т.Г. Шевченка.

Валерій Дубіль - народний депутат України: "Ініціатером була Валерія Смілянська - відомий шевченкознавець, яка переклала цю книжку українською мовою. Ми знаємо, що ця книжка нашого відомого земляка Михайла Чалого. Михайло Чалий і Шевченко, коли познайомилися, стали добрими товаришами. Шевченко говорив про нього, що це мій добрий Київський приятель. Микола Томенко багато уваги приділяє історії, тому що діти - це майбутнє нашої держави."

Розповів Микола Томенко і про акцію, яка проходитиме в межах країн СНД до 150-річчя перепоховання Т.Г. Шевченка.  Депутати, журналісти, ті, хто вивчає творчість Кобзаря, проїдуть шляхом його перепоховання, який найдетальніше описав Михайло Чалий. Серед подарунків - видання з інформацією про музеї Києва, така ж інформація буде підготовлена по всіх українських, в тому числі й чернігівських музеях. Започатковано чимало оздоровчих, спортивних проектів. Видано український діловий щоденник, де на кожен день є дні народження видатних українців. На питання: - З яких позицій, на його думку, слід оцінювати нашу історичну та культурну спадщину, щоб не переписувати підручники? - Микола Володимирович відповів.

Микола Томенко - заступник Голови Верховної Ради України: "Думаю, треба, аби  ми максимально деполітизували, департизували цю справу, не редагували в залежності від зміни влади, урядів, політичних партій. Зараз Президент вніс законопроект, про який я кажу вже 10 років, щоб державні службовці не були членами партій, треба, щоб і в історії не було партій. Я намагаюсь тлумачити і історію, і культуру, і філософію в той спосіб, щоб аналізувати й вивчати те, що людина вже зробила для України, а не те, що вона не встигла зробити. Давайте зробимо акцент на успішній позитивній історії. Тоді молоді не буде так сумно слухати про те, що ми часто програвали, було багато трагічних моментів в історії. Про трагедії треба пам’ятати, але виховувати людей треба на перемогах. Треба говорити про вічні цінності, вони застережуть вчителя від потрапляння в пастку постійної зміни влади та контенту підручників."

f t g m

счетчики