Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Про виконання в районі Закону України "Про охорону земель" йшлося на засіданні колегії РДА

Автор Н.Даценко

 

Колегія РДАПро виконання в районі Закону України "Про охорону земель" йшлося на засіданні колегії РДА. Названі були позитиви та напрацювання у даному питанні, а також порушення, що були допущені у земельних відносинах.

Районною Програмою охорони земель Н.-Сіверського району передбачено проведення захисту та охорона грунтів від ерозії, поліпшення природних угідь, а також консервування малопродуктивних земель шляхом їх заліснення.

Анна Ковальчук - начальник відділу Держкомзему у Н.-Сіверському районі: "Аналіз стану виконання Закону України "Про охорону земель" показав, що в районі проводиться відповідна робота з його реалізації в межах фінансових можливостей. Так, за кошти державного бюджету за 2006-2010 роки на території району були затверджені 13 проектів землеустрою щодо консервації малопродуктивних і деградованих сільськогосподарських земель, з яких частина була передана лісгоспам і заліснена."

За кошти держбюджету, як повідомила начальник відділу Держкомзему у Н.-Сіверському районі Анна Ковальчук, були проведені дослідження грунтів сільгосппризначення, нормативно-грошова оцінка земель. А от запобігання ерозії, поліпшення природних угідь через нестачу коштів не робилося. Правопорушення  у земельних питаннях мають місце. Зловживання службовим положенням і підробка документів  при видачі сертифікатів на право приватної власності на землю були скоєні , як зазначив прокурор району А.Бабич, колишніми керівниками Шептаківського і Стахорщинського господарств. Кримінальні справи розглянуті в суді, винні притягнуті до відповідальності.

Анатолій Бабич - прокурор Н.-Сіверського району: "Прокуратурою заявлено 7 позовів у земельній сфері. Це самовільне зайняття ділянок. Також позови про визнання недійсними державних актів та сертифікатів на право приватної власності на землю."

Правоохоронцями зафіксовані і наступні факти : ряд підприємств району використовують земельні ділянки без відповідних документів, на території заповідного урочища "Бирине" ведеться незаконна забудова. Аби запобігти подібним явищам, мають бути відповідні звернення від керівників органів місцевого самоврядування, аби вчасно держземінспекція мала проводити перевірки, повідомив її головний спеціаліст Михайло Черник. Самовільні забудови у природоохоронних зонах є проблемою і екологів. Болючим питанням, зазначив завідуючий Придеснянським сектором охорони природного середовища Іван Руцький, є утилізація непридатних добрив, яких в районі 29 тон. З підприємств, з його слів, найбільшими забруднювачем залишається Н.-Сіверський сирзавод. Чимало проблемних питань у галузі земельних відносин і на території міської ради. Зокрема, голова РДА В.Кауфман звернув увагу на територію ринку, якою відає райспоживспілка, і яка  ніяк не врегулює усі питання з міською владою.

В'ячеслав Кауфман - голова райдержадміністрації: "Є питання по сховищу, воно ледь не падає на голову. Вирішіть, або віддаєте, або ні. По базару є питання, торік ледь не втратили. Райспоживспілка відмовляється від території, вони зробили документацію лише на споруди. Торік питання врегулювали і знову воно постає."

Також на засіданні колегії йшлося про виконання законодавства про охорону дитинства та про профілактику негативних явищ у підлітковому середовищі.

f t g m

счетчики