Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Діти з особливими потребами не можуть відвідувати НВК «Дзвіночок» через відсутність підвозу

Автор Я.Мезько

Законодавством України передбачено, що кожна дитина має право отримувати безкоштовно освітні послуги, навчатися та розвиватися у соціальному середовищі. Нажаль, діти з особливими потребами у цьому дещо обмежені. Навчально-виховний комплекс "Дзвіночок" є опорним закладом з інклюзивної освіти, де разом із звичайними людьми навчаються діти з особливими потребами. З метою розвитку інклюзивної освіти в "Дзвіночку" працюють логопед, реабілітолог, психолог та два помічники учителя. Для дітей з особливими потребами спеціально створено сенсорну кімнату, проте більшість таких дітей не можуть відвідувати цей заклад, бо він знаходиться дуже далеко, а власного транспорту "Дзвіночок" немає.

 

 

Людмила Лакуста - мати дитини з особливими потребами: "Випускаємо цих 20 дітей з особливими потребами, їх би забирали і відвозили, бо не всі можуть ходити, а "Дзвіночок" далеко, на руках не донесеш, ні Урицького, ні Пушкіна, ні центр, ні "Радгосп" добратися до "Дзвіночка" не можуть. А чому "Дзвіночок"? Тому що там займаються з дітьми-інвалідами".

3 дітей з особливими потребами навчаються в одному з інклюзивних класів. Першокласник Максим один з них, до школи їздить залюбки, серед однокласників має друзів.

Максим: "Мені в школі подобається писати і читати. Маю друзів".

Окрім дітей з особливими потребами, підвозу до навчального закладу потребують і інші діти з району. Вирішення проблеми щодо підвозу дітей також вирішило б низку інших питань, пов'язаних в першу чергу з наповненістю груп.

Валерій Шинкаренко - директор НВК "Дзвіночок": "Проблема у нас стоїть з дитячим садком, тому що у групах ми можемо прийняти десь 20-25 дітей у групу, але наповненість невелика, тому щоб наповнити ці наші групи дошкільного віку потрібен автобус".

Зараз, аби підвезти дітей до навчальних закладів, працює лише один автобус, який підвозить дітей до гімназії №1 із сіл району та до навчально-виховного комплексу "Дзвіночок",  але одного автобуса замало, аби доставити всіх дітей до їхніх навчальних закладів.

Ірина Зюзько - начальник відділу освіти, молоді та спорту Н.-Сіверської міської ради: "На сьогодні у нас такої можливості немає одним шкільним автобусом підвезти усіх дітей, які хочуть під'їхати з "льонзаводу", з центру міста. Ми вже пішли на те, що з вересня, навіть раніше продовжили маршрут автобусу і він у нас коли висаджує дітей в Н.-Сіверській гімназії №1. Він їде у центр, забирає дітей з центру, потім підвозить їх у "Дзвіночок". Всіх на сьогоднішній день, нажаль, ми підвезти не взмозі.

Голова Н.-Сіверської міської ради Олег Бондаренко говорить, що купити новий автобус для підвозу дітей наразі міська рада не в змозі, проте вирішити таку проблему можна, запровадивши рейс міського автобусу. Наразі процес організації громадського транспорту знаходиться на стадії вирішення.

Олег Бондаренко - голова Н.-Сіверської міської ради: "Вирішення цієї проблеми я бачу як варіант шляхом запровадження рейсу міського автобусу. У нас уже є пропозиції від автоперевізників. Наразі цей процес знаходиться в стадії вивчення. Я думаю, що найближчим часом ми приймемо вирішення, яким чином буде функціонувати міський автобус".


f t g