Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

19 вересня новгород-сіверці відзначали день міста

Автор О.Харькова

Чи є серед новгород-сіверців ті, хто ще жодного разу не був присутній на творчих виставках, приурочених визволенню Новогород-Сіверщини від фашистських загарбників? Напевно, що є, але таких одиниці. День міста для сіверян – це не просто свято, це й можливість показати свої вміння та таланти, поринути у світ прекрасного, один на один поспілкуватися з майстром. Результати такого спілкування бачимо щороку, все більше новгород-сіверців пробують себе в різних техніках, наслідуючи приклад друзів та знайомих. І нехай цьогоріч лише 3 сільські ради вирішили взяти участь у виставці, свої таланти та здібності представили на всі 100.

 

 

 

Ось чарівна вишивка бісером молодої, талановитої Людмили Дмитриченко зі Студінки, а це вже дитячі роботи вихованців Об'єднанського навчально -виховного комплексу, їх матусі як справжні господині пригощали всіх солодощами. Печенюгівські дівчата також презентували вишивку та живопис. Любо зустрічали на своєму подвір'ї гостей Шептаківці. Вже вдруге в цьому році призентувати свої роботи і члени художнього клубу "Елегант" із міста Шостка Сумської області. Цікаве поєднання ретро стилю і сучасності. Різні техніки, різні матеріали, а об'єднує майстринь – душевна молодість, не зважаючи на вік.

Ну погодьтесь, кожній жінці до лиця ось така ексклюзивна біжутерія.

Понад три з половиною сотні робіт – такий творчий доробок виставили на розсуд глядачів 18 членів народного аматорського клубу декоративно-прикладного мистецтва "Княжа скарбниця". Вишивка стрічками, бісером та традиційна вишивка, живопис, художня ковка, живопис на бересті і деревині, кераміка, художня обробка деревини, бісероплетіння та декоративний розпис, лялька-мотанка, кіносайги, флористика, плетення гачком, всього і не перерахувати, в новгород-сіверців та гостей міста, як-то кажуть очі розбігалися.

Людмила Кливенок: "Яскраві кольори, оформлення таке цікаве, видно, що людина душу вклала сюди, тому і вирішили купити цю картину".

Цього дня до майстрів традиційних народних ремесел та образотворчого мистецтва долучилися четверо нових членів клубу: гончар з міста Коропа Оксана Цупко, та сіверяни коваль - Олександр Горбач, вишивальниця - Ольга Синівська та заслужений майстер народної творчості України Анатолій Іванько.

Надія Школьна: "Я дуже позитивно відношусь до виставки народних умільців. Це по-перше великий труд, по-друге, дуже велика фантазія у кожного з цих художників, будь- то вишивка, чи вироби зі стрічок, ляльки-мотанки чи малюнки на бересті, це все фантазія і праця. І велике задоволення від картин наших художників".

Але безумовно, фаворитами свята були юні таланти Сіверщини – 8 навчальник закладів освіти міста презентували творчі доробки своїх вихованців та педагогів. Дитячі садочки, обидві гімназії, медичне училище та 2 заклади позашкільної освіти представили в своїх творчих роботах Сіверщину у відповідності до сучасності. Невичерпність творчості сіверського краю в черговий раз підтвердив врожай майстрів восени 2015 року.

f t g