Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Н.-Сіверські ДНЗ готові прийняти дітей на новий навчальний рік у відремонтовані заклади

Автор Г.Король

Погодитися з висловом, що маленькі діти - це маленькі проблеми у наш час, аж ніяк неможна. Це доводить підготовка навчальних закладів дошкільного типу до нового навчального року. Лишень, аби зробити поточний косметичний ремонт, необхідні тисячі гривень, то що вже й казати про капітальний. Тим не менш, у цьому році вдалося таки знайти кошти на заміну вікон у дитячому садочку "8 березня". Аби вирішити цю проблему, знадобився не один рік.

 

 

Катерина Ожеледа – в.о. завідуючої ДНЗ «8 Березня»: «В цьому році дуже великий поточний ремонт ми зробили. Поміняли за кошти міського бюджету троє дверей, 35 вікон поміняли, зробили пластикові. Майже в кожній групі поклеїли шпалери, у музичному залі поклеїли шпалери. Ну, а так ще поки все не доробили, будемо фарбувати. Фарбували обладнання на вулиці. Нове обладнання доробили. Ну, так в основному все. Старалися, все це робили своїми силами, колективом».

З бюджету розвитку міста для цього було виділено 160 тисяч гривень. В ремонті навчальних кімнат були використані батьківські кошти, а на спонсорську допомогу було придбано посуд. У дошкільному навчальному закладі і яслах-саду "Ластівка" найбільше зусиль доклали до ремонту системи водопостачання та каналізації. Спонсорські кошти пішли також на облаштування санвузла. Ремонт проводився спільними зусиллями.

Віра Марфіч – в.о. завідуючої ДНЗ «Ластівка»: «За рахунок батьків, спонсорів. Фізичній і матеріальній допомозі і вихователів, і батьків, і спонсорів зроблено таке у нашому садочку. Наших діток чекають затишні, красиві групові кімнати. Я думаю, що з задоволенням наші дітки прийдуть і почнуть освітньо-виховний процес».

Навчально-виховний комплекс "Дзвіночок" до нового навчального року готовий на 98%. 95 вихованців розпочнуть заняття у затишних та відремонтованих кімнатах.

Валерій Шинкаренко – директор НВК «Дзвіночок»: «В основному він зроблений за кошти батьків. Було зібрано по дитячому садку 11 тисяч, це кошти батьків. І по школі приблизно теж 12 тисяч. І за ці кошти ми зробили ремонт. Утеплення віконних блоків, фарбування, шпалери. В принципі до навчального року підготовлені. Завдяки батькам, їхній допомозі, ми і підготувалися до навчального року».

Комісія, що проводила перевірку дошкільних навчальних закладів до нового навчального року, виявила і проблеми. Деякі з них досить суттєві.

Ірина Головня – головний спеціаліст відділу освіти: «Першочерговою проблемою по садочках - це є дах. Тому що, наприклад, у дошкільному навчальному закладі "Ластівка" і НВК "Дзвіночок" є протікання даху. Адже він був побудований дуже давно і потребує не поточного, а капітального ремонту. Це є проблемою. Це проектується, роботи капітального ремонту проектуються у "Дзвіночку" на наступний навчальний рік».

Ще в "Ластівці" та "Дзвіночку" не вистачає посуду. Є проблеми і з вентиляцією на харчоблоках. Та не зважаючи на існуючі труднощі, дошкільні навчальні заклади вже з нетерпінням чекають малюків.

f t g