Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Перебоїв у постачанні вакцин БЦЖ більше не буде

Автор Я.Мезько

Останнім часом почастішали звернення батьків до медичних працівників з приводу перебоїв у постачанні вакцин для профілактики туберкульозу. Відомо, що зараз в Україні епідемія туберкульозу, а найнезахищеними верствами населення є діти першого року життя, яким вакцинація БЦЖ проводиться ще в пологовому відділенні. У чому проблема постачання вакцини, ми дізнавалися у районного педіатра-неонатолога Алли Сич.

 

 

Алла Сич - педіатр-неонатолог: "Чому виникли перебої у постачанні вакцин і це визвало занепокоєння у батьків, тому що вакцина БЦЖ нам почалася з Росії, постачальник був основний -  Росія.  З приводу останніх відомих подій, ми цю вакцину вже не отримуємо, вона не отримала експертний висновок, немає сертифіката і ми на останніх збереженнях вакцини зараз довокціновуємо дітей".

За рахунок раціонального використання вакцини БЦЖ спеціалістам вдалося розпланувати вакцинацію на серпень, адже строк придатності існуючих вакцини БЦЖ  - до першого вересня. Надалі планують вакцинувати дітей від туберкульозу суто по графіку, запевняють, що перебоїв у постачанні щеплювального матеріалу не буде.

Алла Сич - педіатр-неонатолог: "З вересня у нас є інший постачальник, вже отриманий експертний висновок, у нас буде вакцина БЦЖ, тобто перебоїв у проведенні щеплень дітей раннього віку від туберкульозу не буде. Вацина БЦЖ буде інший постачальник, але ми будемо, як і проводили за наказом міністерства охорони здоров'я, в певні терміни проводити щеплення і ревакцинацію дітей семирічного віку від туперкульозу".

f t g