Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Закриття сільських шкіл не оминуло і наш район

Автор Г.Башта

Демографічний спад в Україні та скорочення бюджету на освіту призвели до реорганізації двох шкіл та ліквідації трьох у нашому районі.

 

 

Реорганізація та ліквідація шкіл у сільській місцевості - це проблема, яка постійно перебуває у нас на вустах. У січні 2015 року народні депутати скасували усі мораторії на закриття загально-освітніх навчальних закладів. Здебільшого це стосується сільських шкіл, адже тепер їх будуть закривати за рішенням місцевої влади, без згоди загальних зборів територіальних громад.

Світлана Біла - начальник відділу освіти Н.-Сіверської РДА: "Всі навчальні заклади є комунальною власністю району, не державною, наголошую, а комунальною. Тобто є можливість у районному бюджеті на утримання певної кількості навчальних закладів, от вони і утримують. Освітньої субвенції нам виділили на освіту нашого району на цей 2015 календарний рік на 9 місяців, тобто фактично кожний місяць у нас не вистачає мінус 300 тис. Загалом освіта району недофінансована на 4 млн. 800 тис".

У Н.-Сіверському районі у цьому році було реорганізовано 2 школи.

Світлана Біла - начальник відділу освіти Н.-Сіверської РДА: "Кам'янсько-Слобідська ЗОШ І-ІІІ ст. і Попівська ЗОШ І-ІІІ ст. понизили свій ступінь до І-ІІ ст., тобто на сьогодні у Попівській школі уже не було старшої школи, тобто учнів 10, 11 класів, у Кам'янській Слободі на наступний навчальний рік мало бути у 10 класі -  2 дитини, в 11 класі - 4 дитини".

Леньківська, Ларинівська, Михальчино-Слобідська школи зовсім припинили своє існування.

Світлана Біла - начальник відділу освіти Н.-Сіверської РДА:"Було прийнято рішення, щодо ліквідації трьох найбільш малочисельних навчальних закладів -   Ларинівської, Леньківської і Михальчино-Слобідської шкіл І-ІІ ст. У двох  із них було по 10 учнів і в одній - 11 учнів".

Звичайно ж, кожна дитина має право на здобуття освіти, яка сприяла б її загальному культурному розвитку і дала б змогу розвинути свої здібності. Основна відповідальність лежить на її батьках. А вони зазвичай дуже хвилюються, як їхня дитина зможе пристосуватися до нової школи, іншого учнівського колективу.

Світлана Біла - начальник відділу освіти Н.-Сіверської РДА: "Такі процеси непопулярні і відбуваються досить болісно, причому для всіх - хоч тих людей, які знаходяться при владі і приймають такі непопулярні рішення, так і для тих людей, які пропрацювали у навчальному закладі.  Найголовніше - це діти. Ми маємо думати в першу чергу про дітей, бо дитина, яка ходила до класу з одним, двома учнями і перейшла в незнайому школу у великий клас - тут теж повинна бути психологічна підготовка дитини для того, щоб вона себе комфортно почувала. Найкраще такий період адаптації проходять найменші діти. Батьки найчастіше хвилюються за дітей, які йдуть до 1 класу, або закінчили 1 клас, а доречі, ці діти адаптуються найкраще".

Мабуть у майбутньому проблема з фінансуванням освіти в Україні все ж таки вирішиться, тож питання щодо ліквідації сільських шкіл поставати не буде.

f t g m

счетчики