Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Накопичувальна система в новій пенсійній реформі

Автор Г.Башта

З 1 січня 2017 року планують запровадити накопичувальну пенсійну систему. Обов'язковому страхуванню підлягають громадяни до 35 років. Держава береться гарантувати контроль та безпеку збереження коштів.

 

 

Нова пенсійна реформа - це легалізація зарплати і детінізація економіки, - з такими словами на захист нової реформи виступив міністр соціальної політики Павло Розенко. Але в країні відлунюють дещо інші думки - що ж це? Пенсійна реформа по-новому або виконання чергових вимог міжнародного валютного фонду заради отримання нових позик. Зараз в Україні існує І і ІІІ рівень пенсійного забезпечення. І рівень - це солідарна система, яка нажаль вже себе вичерпала, так як мінімальна пенсія в 940 грн. не забезпечує належного рівня життя нашим громадянам. ІІІ рівень - недержавне, пенсійне забезпечення, яким займаються різні приватні компанії ще з 2004 року. Однак відсоток залучення молодих осіб до цих програм залишається мізерним, всього 1 %. Згідно нової пенсійної реформи, яка вступає в силу з 1 січня 2017 року в Україні передбачається паралельне функціонування 2 систем - солідарної та накопичувальної. Одже, державна накопичувальна система займе ІІ рівень у цій ланці. Про зміни, які чекають простих громадян та як саме буде впроваджуватись ця реформа нам розповіла начальник управління Пенсійного Фонду України в Н.-Сіверському районі Тетяна Кравченко.

Тетяна Кравченко - начальник управління Пенсійного Фонду України в Н.-Сіверському районі: "Обов'язковому страхуванню накопичувальній пенсійній системі підлягатимуть громадяни віком до 35 років. Також в усій оцій системі передбачена добровільна участь українців віком від 36 до 55 років. Кожен працівник протягом трудового життя відкладатиме кошти на власний пенсійний рахунок і вийшовши на пенсію, розпоряджатиметься цими коштами на власний розсуд".

Підсумовуючи все, можна зробити висновок, що нова реформа змусить таки молодь працювати на майбутню пенсію.

f t g m

счетчики