Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

В Шостці зафіксовано африканську чуму свиней

15 липня в одному з підсобних господарств сусіднього до Новгорода-Сіверського міста Шостка було зафіксовано випадок африканської чуми свиней. Коли померли три свиноматки, було проведено відповідні дослідження, які і підтвердили хворобу. Наразі у Шостці вбивають та спалюють поголів'я свиней. У Новгороді-Сіверському також провели ряд заходів.

Наталія Ісаченко - завідуюча протиепізоотичним відділом Держпродспоживслужби в Н.-Сіверському районі: "Проведено було засідання державної протиепізоотичної комісії при РДА, складений план спільних дій для запобігання поширення і занесення збудника африканської чуми свиней на територію Н.-Сіверського району. Всі відповідні служби були ознайомлені з цим планом і розроблені заходи."

Наразі вводять карантинні обмеження. На виїздах з Шостки встановлено сім блокпостів де організоване цілодобове перебування ветеринарів та представників поліції. Перевірятимуть весь транспорт аби з міста не вивозили живих свиней та свинопродукцію. В Новгороді-Сіверському також введено деякі обмеження стосовно продажу свинини.

Наталія Ісаченко - завідуюча протиепізоотичним відділом Держпродспоживслужби в Н.-Сіверському районі: "Забороняється на ринках продавати живих свиней та м'ясо без відповідних супровідних документів. Сільські ради проводять облік всього свинопоголів'я, яке знаходиться на їхній території, в мисливських господарствах та  лісові господарства проводять щоденний моніторинг лісових угідь  на предмет виявлення загибелі диких свиней. Також проводиться роз'яснювальна робота з населенням району щодо небезпеки занесення цього збудника на нашу територію. Тому прохання до всіх громадян нашого району. Якщо є підозра на захворювання чи загибель свиней в приватних господарствах тому негайно повідомляти ветеринарну службу району."

Нагадаємо, що лише місяць тому випадок африканської чуми свиней було зареєстровано і в Чернігівській області в Куликівському районі. Тож новгород-сіверцям не слід втрачати пильність і дотримуватись всіх санітарних норм аби не принести збудник чуми до себе в господарство.

f t g