Створення центру первинної медичної допомоги в Новгород-Сіверському
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 13 червня 2013, 14:56
Автор Т.Лось
Сімейний лікар - це як член родини: має знати історію хвороб всіх її членів, і йому ця родина має довіряти. В Н.-Сіверському районі на сьогоднішній день працює 3 сімейні лікарі. Пацієнти своїми лікарями задоволені, тому медичну реформу, що потроху доходить і до нас, сприймають добре.
В Європі сімейна медицина вже багато років річ звичайна, для нас - ще нова, хоча сімейні лікарі працюють і в районній лікарні вже декілька років поспіль. Наталії Федорівні Іващенко доводиться дуже часто звертатися до свого сімейного лікаря. Жінка вважає, що кращого спеціаліста, ніж її лікарка, немає.
Наталія Іващенко – пацієнтка: «Давно лікаря знаю, тому що давно хворію. Він знає свою роботу досконально з усіх спеціальностей. Я не звертаюсь до інших лікарів, а звертаюсь до неї. Я своєму лікарю довіряю, навіть більше, ніж собі.»
Незабаром у роботі центральної районної лікарні передбачаються суттєві зміни. В поліклініці навряд чи знайдете вивіску "терапевт" - залишаться лише вузькопрофільні спеціалісти на кшталт хірургів чи, наприклад, невропатологів. Про це говорила головний лікар району у своєму виступі перед медичними працівниками.
Світлана Шам - головний лікар Н.-Сіверського району: «Оскільки Указом Президента затверджено національний план дій, яким передбачається створення первинної медико-санітарної допомоги в усіх без винятків регіонах, з 1 липня поточного року, очевидно, якщо сесія районної ради так вирішить, ми матимемо цей центр і у нашому районі.»
Перехід до сімейної медицини - це серйозний и відповідальний крок. В цьому є багато і досить суттєвих позитивів, як для пацієнтів, так і для медичних працівників.
Оксана Черненко - заступник головного лікаря Н.-Сіверської ЦРЛ: «Зарплатня сімейного лікаря буде залежати від кількості населення, яке бажає у нього лікуватися. Для цього будуть укладатися договори, і пацієнт, якщо його не задовольнить його сімейний лікар, зможе на наступний рік змінити свого сімейного лікаря.»
Проте, останніх в районі бракує. Якщо середнім медичним персоналом лікарня укомплектована, то лікарів, а тим більше загальної практики, дуже мало. На державному та районному рівнях зацікавити молодих спеціалістів планують додатковими стимулами, зокрема наданням житла тим, хто приїде працювати в район. Понад 15 років в лікарні спочатку на посаді дільничного терапевта, а потім сімейного лікаря працює Олена Сідько. Створення центру первинної допомоги прийняла переважно позитивно.
Олена Сідько - лікар загальної практики сімейної медицини: « На одного хворого раніше за стандартом виділялося 12 хвилин. За цей час я повинна була оглянути хворого і призначити йому лікування, виписати направлення на аналізи, то зараз цей час необмежений.»
Створити центр первинної допомоги збираються вже незабаром - 1 липня. Однак багато моментів залишається не вирішеними. Обох сімейних лікарів, що працюють в лікарні, хвилює найголовніше - чи встигнуть приміщення старого неврологічного відділення реанімувати та відновити настільки швидко, щоб там було комфортно працювати та надавати якісну медичну допомогу. Та й забезпечення відповідним обладнанням, необхідним інструментарієм та медикаментами поки що висить у повітрі.