Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Автор Я.Мезько

В кінці 20 століття людство зіткнулось з появою нової вірусної хвороби - СНІДУ. З метою популяризації серед населення наслідків, які можуть бути при асоціальній поведінці, незахищених статевих контактах в усьому світі, щорічно, 1го грудня медичні працівники говорять про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна пандемія.

 

Поріг 21 століття людство переступило з рядом жахливих хвороб. Одним з них є ВІЛ і його кінцева стадія -  СНІД. СНІД уже забрав мільйони життів, здебільшого молодого віку. Для того, щоб ще раз нагадати людству про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема, щороку, 1 грудня вся світова спільнота відзначає День боротьби зі СНІДом.

Андрій Недашківський - завідуючий інфекційним відділенням Н.-Сіверської ЦРЛ: "ВІЧ-інфекція вважається соціальною хворобою, тобто всі верстви населення схильні до даного захворювання. Також дана інфекція називається "поведінковою інфекцією", тобто захворіти чи не захворіти даним захворюванням - все залежить від нашої поведінки. Ми знаємо, що ВІЧ-інфекція передається статевим шляхом, через кров, і від матері до плоду через плаценту або з грудним молоком матері. Шляхів передачі небагато, і можливо захиститися, але все одно в нас реєструються випадки ВІЧ-інфекції".

За оцінкою експертів кожного дня у світі інфікується близько 16 тисяч осіб, переважно молодого віку. Нажаль, Україна визнана державою, яка найбільше за інших у східній Європі постраждала від ВІЛ/СНІДу. Новгород-Сіверський район має також високі показники даного захворювання.

Андрій Недашківський - завідуючий інфекційним відділенням Н.-Сіверської ЦРЛ: "В нас зараз на диспансерному обліку, стоїть 55 чоловік ВІЧ-інфікованих: з них 17 дітей - тобто дітей достатньо багато, які народились від ВІЛ-інфікованої матері. 17 дітей - ця цифра постійно коливається, тому що діти, які народилися від ВІЛ-інфікованої матері до 18 місяців стоять на диспансерному обліку і при зникненні антитіл ВІЧ-інфекції данні діти знімаються, тому ця цифра у нас постійно лабільна".

Шляхи передачі ВІЛ/СНІДу усім відомі, але багато людей сумніваються щодо безпечного використання громадських водойм та вбиралень. Тож лікарі пояснюють про необхідність збагачення знань щодо запобігання захворюваності на ВІЛ/СНІД.

Андрій Недашківський - завідуючий інфекційним відділенням Н.-Сіверської ЦРЛ: "Виділення вірусу із організму людини через піт, слину, сечу і так далі, по-перше, вкрай мінімальні. По-друге, він нестійкий до зовнішнього середовища. Тому заразитися в громадському місті, в банях, в басейнах, в їдальнях, при користуванні унітазом - це неможливо".

Для того, щоб запобігти розповсюдженню захворювання серед населення необхідно знати з чим ми маємо справу і як боротися з таким страшним захворюванням. Для тих, хто має бажання дізнатися про свій ВІЛ-статус може безкоштовно обстежитися, здавши кров у будь якого лікаря, або безпосередньо у кабінеті "Довіра".

Андрій Недашківський - завідуючий інфекційним відділенням Н.-Сіверської ЦРЛ: "Обстежуватися на ВІЛ-інфекцію можна у будь-якого лікаря поліклінічного відділення, в стаціонарі або безпосередньо в кабінеті "Довіра". Дане обстеження у нас проводиться безкоштовно, конфіденційно, тобто данні не розголошуються. Обстеження проводиться в Чернігівській лабораторії обласного центру боротьби зі СНІДом".

«Заразитися або не заразитися - залежить тільки від тебе» - такий основний девіз міжнародної профілактичної компанії. Тільки шляхом самозахисту кожна людина може уникнути ВІЛ-інфікування, зберегти здоров'я і життя.

f t g