Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

21 листопада відзначаємо першу річницю Революції Гідності

Автор І.Бездєтко

Президент України Петро Порошенко зазначив: «Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності». Згідно з указом Президента 21 листопада вперше українці відзначають День гідності та свободи.

 

Згідно з указом Президента України Петра Порошенка 21 листопада українці вперше відзначають День гідності та свободи на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Про історію цих подій ми дізналися більше у директора Новгород-Сіверської гімназії № 1 Віри Мокрякової.

 

Віра Мокрякова – вчитель історії Н.-Сіверської гімназії №1: «22 листопада було оголошено результати виборів президента України і українська опозиція, яка не погодилась з результатами цих виборів, вийшла на вулицю. Ці акції протесту та незгоди продовжилась до 26 грудня 2004 року. Це і є «Помаранчева революція». Виступаючі були за представника опозиції, який орієнтувався на Європу. Події, які були пов’язані з непідписанням урядом Азарова і президентом Януковичем Асоціації вступу України до Євросоюзу, призвели до того, що в Україні було усунуто від влади Януковича, а до влади прийшли сили, які орієнтуються чітко на Європейську інтеграцію».

Віра Мокрякова зазначила, що учні 11-го класу будуть вивчати ці історичні події в другому семестрі, а зараз ця інформація надається на позакласних заняттях.

Віра Мокрякова – вчитель історії Н.-Сіверської гімназії №1: «Ми вивчаємо історію України до сьогодення. Щодо «Помаранчевої революції», то вона вже включена і в підручники, а інформацію про події Революції Гідності 2013-2014 років ми, вчителі, беремо з сучасності, з Вікіпедії, зі ЗМІ, тобто з різних джерел, і безумовно ця інформація подається і буде подаватись учням».

Ми зустрілися з Василем Миненком – одним зі свідків Євромайдану, який поділився з нами своїми враженнями.

Василь Миненко – житель м. Н.-Сіверський: «Я був на Майдані, коли віче проходило. Мене перш за все здивувало те, що було дуже багато людей, які були згуртовані спільною ідеєю, і був присутній дух свободи. Вони дійсно були доведені до межі і повстали проти тої влади. Була так звана «стіна», зроблена з дощечок, на яких були написані міста, населені пункти учасників Майдану, і не тільки з України. Навіть з Австралії були присутні на Майдані».

Мешканці Новгорода-Сіверського також не залишились байдужими до Революції Гідності та виразили свої емоції у віршах.

f t g