В Чернігівській області зафіксовано випадки африканської чуми свиней
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 23 жовтня 2014, 08:25
Автор Г.Король
В засобах масової інформації ширяться новини про випадки африканської чуми свиней в Чернігівській області. Декілька місяців тому знищували поголів'я свиней в Корюківському районі. Нещодавно її виявили у Ніжинському, через декілька днів стало відомо і про ще один спалах хвороби у Щорському районі.
Катерина Линок - заступник начальника управління ветеринарної медицини в Н.-Сіверському районі: "10 жовтня, зі слів начальника управління ветеринарної медицини в Ніжинському районі, було повідомлено в 16.00 про захворювання свиней у мешканця у господарстві села Крути Ніжинського району Чернігівської області. Виїхавши вже за кілька годин, наші спеціалісти як і з області, так і з Ніжинського району, провели всі найважливіші заходи, щоб попередити поширення цього захворювання як за межі населеного пункту, так і за межі Ніжинського району. 13 жовтня, зі слів начальника управління ветеринарної медицини в Щорському районі, було встановлено лабораторно в Чернігівській області, в подальшому – і в Київському науково-дослідному інституті, позитивний діагноз на захворювання трьох свиней на африканську чуму".
Тож всім власникам тварин у Новгороді-Сіверському і районі слід бути вкрай обережними і вже почати проводити профілактичну роботу, попереджають спеціалісти ветеринарної медицини.
Катерина Линок - заступник начальника управління ветеринарної медицини в Н.-Сіверському районі: "Ізолювати своїх тварин, утримувати їх в сараї, не утримувати їх на вигулі. Закріпити по можливості лише одну людину з сім'ї або персоналу, яка б доглядала цих свиней. Забезпечити цю людину спецодягом, найпримітивнішим, який би зберігався у приміщенні цього свинарника або сараю і нікуди більше не одягався. Забезпечувати, якщо корми власного виробництва, шляхом кип'ятіння або проварювання всіх недоїдків. Якщо у вас зараз є домашня свиня або декілька, ви їх утримуєте та відгодовуєте, якщо вона досягла приблизно 100 або 120 кг, дуже велика рекомендація провести забій цієї тварини".
Особливо уважними потрібно бути мисливцям, адже саме дикі кабани є носіями хвороби, а люди, які контактували з хворими тваринами, автоматично розповсюджують цю хворобу до своїх же домашніх вогодовуванців. Наш район опинився в потенційно небезпечнній зоні, тому як не допустити поширення африканської чуми, днями обговорили на нараді, яку провела голова РДА Олена Мовчан.