До 70-ї річниці від дня визволення України від німецько-фашистських загарбників
- Деталі
- Опубліковано: Вівторок, 14 жовтня 2014, 08:29
Автор. І.Радковець
Цьогоріч виповнюється 70 років від дня визволення України від німецько-фашистських загарбників. В роки війни активізувалась діяльність партизанських загонів, за що село Вороб'ївка Новгород-Сіверського району було спалено, а людей за співпрацю з партизанськими загонами - розстріляно. Активно військову діяльність партизанів в селі Вороб'ївка вивчають учасники туристично-краєзнавчого гуртка "Пошук".
Одразу ж після вступу загарбників в роки ВВВ на територію України почала активізовуватись діяльність партизанських загонів. У 1918 році діяв партизанський загін в с. Вороб'ївка. Довгий час той факт, що на території села діяв партизанський загін, був невідомий, тільки гуртку "Пошук", яким керує Михайло Шкалаберда, і його активним учасникам довелося виявити, що загін дійсно був. Скинутий десант у складі 20 чоловік, командував якими Макар Павленко.
Михайло Шкалаберда - керівник туристично-краєзнавчого гуртка "Пошук" РБШ: "Проходячи партизанською стежкою, шукаючи тих людей, що воювали, що пам'ятають війну, шукаючи ті забуті сторінки того часу, діти в першу чергу загартовуються фізично, тому що ідуть в похід, також морально. Їм хочеться бути такими, які були їх предки, їхні діди. Кожен раз, коли ми йдемо в похід, у нас з'являються нові члени нашої команди. Дітям цікаво пройти партизанським шляхом, почистити криницю, з якої пили воду, самим напитися з тієї криниці. Побути в партизанській землянці, яку ми реставрували, подивитися, як жили партизани".
Активно діяв партизанський загін на станції Узруй, за що там було підірвано залізничну колію, а мешканців села Вороб'ївка, які співпрацювали з партизанами, було розстріляно. Саме село Вороб'ївка спалено. Військові операції партизанів та їхній спосіб життя вже більше 12 років досліджують учасники гуртка "Пошук".
Артем Голован - член туристично-країзнвчого гуртка "Пошук" РБШ: "Дуже важливо знати своїх героїв, поважати їх, розповідати майбутньому поколінню про їхні подвиги, їхній героїзм".
Дмитро Любич - член туристично-країзнвчого гуртка "Пошук" РБШ: "Ми в цьому році ходили в похід в Миколаївський, на великі озера. Там дуже гарно. Ми хочемо знати історію своїх героїв і знати їхню діяльність, що вони робили, як жили. Хочемо бути схожими на них".
Цьогоріч виповнюється 70 років від дня визволення України від німецько-фашистських загарбників. Жителі села Вороб'ївка Н.-Сіверського району зробили великий внесок для розгрому фашистів у роки ВВВ. На знак того, що село було спалено, зроблено Обеліск Слави. 24 людини загинули в селі в роки війни.