Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Вшанування пам’яті жінки-героїні відбулось цими днями в селі Чулатове біля її пам’ятного знаку

Автор І.Радковець

Вшанування пам'яті жінки-героїні відбулось цими днями в селі Чулатове біля її пам'ятного знаку. В образі цієї жінки односельчани пам’ятають подвиг людей, які повстали проти ворога. Нині ж центральна вулиця села Чулатове названа на її честь.

 

Пам'ятних знаків всього на території Команської сільської ради три, один з них знаходиться в мальовничому куточку на березі Десни в селі Чулатове.

9 вересня в мальовничому куточку Сіверщини в селі Чулатове біля пам'ятного знаку Єлизаветі Ляшенко зібралися представники Команської громади, районної влади, всі небайдужі до подій війни. Зустріч в цьому місті відбулась не випадково, адже у вересневі дні згадуємо героїв, які лишили слід в історії Сіверської землі. Однією з тих героїв була Єлизавета Ляшенко, яка в далекі роки війни вчинила героїчний подвиг. Під час форсування воїнами-чевоноармійцями Десни жінка допомогла їм знайти місце, де можна було більш вдало перейти води річки, через що загинула. Голова Команської сільської ради Любов Акуленко дякувала присутнім за те, що пам'ятають своїх односельчан, які боролись за перемогу. Старший науковий співробітник музею-запівідника "Слово о полку Ігоревім" Павло Провозін ознайомив присутніх з подіями, пов'язаними з Єлизаветою Ляшенко.

Павло Провозін - старший науковий співробітник краєзнавчого відділу музею-запівідника "Слово о полку Ігоревім": "Дійсно, коли підійшли росіяни, почали просто тонути, бо не вміли плавати. І в цей час Єлизавета Юдівна Ляшенко, біля якої були маленькі діти, махнула на все рукою. Ризикувала не тільки собою,а й дітьми. Вийшла і стали кричати у дворі: «Хлопці, тут переправа». Настільки був насичений вогонь, що вона миттєво впала і, як писав російський письменник Костянтин Симонов, найстрашніше побачити на війні – це загибель жінки".

Серед присутніх були і рідні Єлизавети Ляшенко.

Петро Ляшенко - онук Єлизавети Ляшенко: "Пишаюся своєю бабусею, її подвигом. У мене теж дід Антон Панфілович пройшов повністю імперіалістичну війну. Я їм також пишаюсь як і своєю бабусею. Життя не зупиняється, продовжується. Я вважаю, що будуть пам'ятати, будуть шанувати пам'ять таких героїв, як у нас на Новгород-Сіверщині і нашій Команській сільраді".

Правдиво дивитись на сторінки історії, не боятись правди, закликав під час виступу заступник голови Новгород-Сіверської РДА Борис Домоцький.

Борис Домоцький - заступник голови Новгород-Сівеерської РДА: "Кожна така подія, куди сходяться люди, ще дає можливість кожного разу перевертати у своїй свідомості ось ці героїчні сторінки історії України, коли нашим людям доводилось боронити землю, визволяти її від загарбників. І тому я вважаю вже традиційне вшанування на цьому правому узбережжі Десни, де йшли такі бої в 1943 році і де якраз ось цей героїзм показували наші мешканці Новгород-Сіверщини. І є шанс, що ми будемо не просто пам'ятати цю сторінку історії, а й бути впевненими, що нашу українську землю буде кому боронити, адже це буде передаватися із покоління в покоління".

Біля пам'ятного знаку отець В’ячеслав зачитав молитву за вічний спокій загиблих солдат. В обрізі цієї жінки ми маємо пам'ятати великий подвиг людей, які повстали проти ворога. Нині ж центральна вулиця села Чулатове названа на її честь.

f t g