Вміст радіонуклідів у продуктах не перевищує норму
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 19 червня 2014, 08:34
Автор Я.Мезько
Літня пора дає нам можливість поласувати свіжими ягодами та овочами. Та чи безпечні такі продукти на вміст радіонуклідів?
Настала пора літа, коли сонечко пригріває все сильніше і на прилавках ринків з'являються свіжі овочі і фрукти. Мабуть, кожному хочеться скуштувати свіжої капусти, огірка чи помідора і який же червень без полуниці та суниці? Різнобарв'я цих ягід та овочів ми можемо купити на місцевому ринку. Та чи безпечні ці продукти для нашого організму, та чи не загрожують вони нашому життю через перевищений вміст радіонуклідів, з'ясовує Н.-Сіверський відділ лабораторних досліджень.
Віктор Каток - лікар Н.-Сіверського районного відділу лабораторних досліджень ЧОЛС ДСЕСУ: "Н.-Сіверським районним відділом лабораторних досліджень ЧОЛС ДСЕСУ проводиться дослідження на вміст радіонуклідів цезію в харчових продуктах, таких як лісові ягоди, молочна продукція, м'ясна продукція та ін. За поточний період цього року вміст радіонуклідів цезію більш, ніж передбачено нормами радіаційної безпеки не виявлено. Радіаційний фон на території району становить 12-17 мкР/год, що також відповідає нормам радіаційної безпеки.
Та чи бояться мешканці нашого міста купувати продукти харчування на продовольчих ринках?
«Не боюся, дітям своїм купую. 2 діток у мене. Постійно купую, ніяких проблем немає. Я думаю, у них є сертифікати у лотках. Це не так, як у бабусі за рогом, у якої довідок ніяких немає».
Безпека продуктів харчування на вміст радіонуклідів повинна забезпечуватися на всьому шляху прямування продукту від місця його зібрання і аж до столу людини. Тому згідно законодавства України, продукти харчування за допомогою спектрометрів контролюють всі виробники продуктів. Також продукція повинна проходити радіологічний контроль і в організаціях, які реалізують продукти харчування населенню - в магазини та продовольчі ринки.
Олена Гордєєва - лікар-лаборант, гігієніст: "У нас в лабораторії є прилад гамма-радіометр "Адані", який призначений для вимірювання сумарної об'ємної активності гамма-радіонуклідів цезію без поділу їх на ізотопи. Зокрема, цей прилад ми використовуємо для вимірювання цезію-137 в харчових продуктах. За минулий період нами досліджено 18 проб на вміст цезію-137, зокрема, в 6 місяці було досліджено 2 проби лісових ягід суниці, 1 проба черешні і 3 проби полуниці домашньої. По вмісту цезію-137 відхилень нема. Вміст цезію в нормі".