18 квітня - Міжнародний день пам'яток та історичних місць
- Деталі
- Опубліковано: П'ятниця, 18 квітня 2014, 08:22
Автор В.Мельник
18 квітня - Міжнародний день пам'яток та історичних місць. Одне з найстаріших міст України - Новгород-Сіверський. В письмових документах він вперше згадується в "Повчанні Володимира Мономаха дітям" 1078 року. В той час місто вже було досить великим, тому ймовірно заснували його значно раніше. Вірогідно це сталося у 988 році, коли великий князь Володимир будував фортеці на Десні. Сіверська земля славиться своїми історичними пам'ятками не тільки на Україну, а й на весь світ.
Олена Радченко - науковий співробітник музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" познайомила нас із поняттям «історична пам'ятка», відкрила таємниці створення Новгород-Сіверських шедеврів архітектури.
Олена Радченко - заступник директора музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" з наукової роботи: "Центральна, історична частина Новгород-Сіверського - це взагалі оригінальний архітектурний ансамбль, що зберігся. Датується він кінцем 18 - початком 20 століття. Він є в нас можна сказати, в оригінальному вигляді. У нас є в Новгород-Сіверському дуже старовинний, цікавий комплекс Спасо - Преображенського монастиря, що датується вченими 11 - 19 століттям. У нас є дуже багато таких цікавих міст, що збереглися".
Від язичництва до християнства, від багатобожжя до єдиного Бога, від капищ до храмів Господніх багатство культури українського народу знайшло своє втілення у багатстві його архітектури та літератури.
Олена Радченко - заступник директора музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" з наукової роботи: "Спасо - Преображенський собор був збудований дещо пізніше, в кінці 18 століття. Дуже відомий архітектор цього храму Джакомо Кваренгі, а кошти на будівництво цього Спасо -Преображенського собору, як відомо, виділила імператриця Катерина ІІ".
Зберегти - не менш важливе ніж створити. Чи дозволить наш рівень культури і духовності передати нащадкам надбання які предки залишили нам? Поки що це питання залишається відкритим.