Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 27 лютого 2014, 15:49
Автор О.Лельотко
9 березня відзначатимемо 200-річчя від дня народження генія українського народу, великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. До цієї визначної дати в історії нашої держави в Н.-Сіверському районі проходить ряд заходів. Зокрема, в Н.-Сіверській гімназії №1 учні 9-б класу разом з класним керівником підготували виховний захід-проект "Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе".
Шевченківське слово актуальне і через століття, воно просте і зрозуміле кожному. Аби вшанувати пам'ять великого Кобзаря, учні 9-Б класу разом з класним керівником підготували виховний захід-проект "Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе!", на який запросили і вчителів, і батьків.
Наталія Умняшкіна - класний керівник 9-Б класу Н.-Сіверської гімназії №1: "Тараса Шевченка називають пророком, мислителем, художником, поетом. У чому його геній? Напевно, у його простоті. Шевченко зрозумілий кожному українцю, кожному жителю не тільки України, а усієї планети. Його вірші щирі, добрі, чесні, справедливі".
На початку заходу, одягнені у вишиванки хлопці і дівчата перегорнули сторінки біографії Тараса Шевченка, далі поринули у його багату творчу спадщину. Згадали першу книжечку поезій під назвою "Кобзар", яка вийшла друком у 1840 році і містила лише 8 ранніх творів. Проте саме ця поетична збірка була чи не єдиною книжечкою у більшості хат України ІІ-ї половини ХІХ ст. - початку ХХ ст. "Кобзар" зараз є в багатьох домівках українців. Під час виховної години учні розповідали про те, звідки у них вдома з'явилась ця збірка. Від ранньої творчості Шевченка поступово переходили до інших етапів, кожен з яких по-своєму вплинув на настрій шевченківських творів. Цей настрій учні намагалися донести до присутніх, декламуючи вірші "Кобзаря" та показуючи уривки з його поеми. Нелегкій жіночій долі Шевченко присвятив ряд творів, серед яких соціально-побутова поема "Наймичка", до якої гімназисти також підготували гарну постановку. Не оминули, звісно, і творчість періоду заслання та часу, коли були написані такі вдалі твори, як : "Мені однаково", "Думи мої, думи…", "Чи не покинуть нас, небого" і багато інших. Наприкінці заходу згадували про останні дні Шевченка, говорили про те, що його творчість - не вмируща. Учні настільки пройнялися духом того часу, що не залишили нікого байдужими.
Віра Мокрякова - директор Н.-Сіверської гімназії №1: "Ви дуже багато вивчили творів і донесли їх до нас з такою душею, з розумінням тієї епохи".
Любов Акуленко: "Прониклися всім, донесли до нас цю чуттєвість, свідомість".
Самі ж учасники проекту розповіли, що не важко було втілитися в образи героїв творів Шевченка, адже його творчість дуже актуальна і торкається душі кожного патріота своєї країни.
Світлана Романьок - учениця 9-Б класу Н.-Сіверської гімназії №1: "Тарас Шевченко - це втілення всієї України, він багато значить для нас. Кожен з нас читає вірші, вчить напам'ять, навіть моя мама завжди розповідає вірші, мені дуже подобається Тарас Шевченко. Він навчає нас боротися за Україну, любити її, розуміти, підтримувати один одного".
Алла Акуленко - учениця 9-Б класу Н.-Сіверської гімназії №1: "Вірші Тараса Шевченка є втіленням усього, що ми відчуваємо до своєї країни, вони пронизані його переживаннями, спогадами. Насправді, було легко готуватися до цього заходу, адже всі розуміють, як цей поет ставився до своєї країни, ми всі беремо приклад з нього і теж намагаємося так, як він, бути патріотом своєї країни".
"Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе!".