Громада Н.-Сіверського не дала звалити Леніна
- Деталі
- Опубліковано: Вівторок, 25 лютого 2014, 22:00
Автор Т.Лось
Ленінопад йде по всій Україні. Докотився він і до Н.-Сіверщини, однак якось по-своєму. На сесії міської ради вирішили пам'ятник вождю радянського пролетаріату не знімати негайно, допоки не вирішать остаточно, що з ним робити далі, адже сам пам'ятник зроблено не з цементу і коштує недешево, щоб просто викинути його на металобрухт. Та деяким активним нашим краянам здалося, що демонтаж пам'ятників вождю - це першочергове завдання нової влади. І вже у середу о 14 годині вирішено було його знести.
На позачерговій сесії міської ради вирішили пам'ятник вождю пролетаріату не знімати з постаменту до 15 березня, зачекати рішення всієї громади міста. Сьогодні ж пам'ятник вирішили деякі депутати зняти, навіть пригнали техніку, але їм цього не вдалося. Пам'ятник, виявляється, вождю пролетаріату об'єднав городян всіх партій.
На Київському майдані полягла сотня українців за те, щоб країною керували не партії, а громада. В Н.-Сіверському символічний майдан сприйняли по-своєму. Пам'ятник радянському вождю, який стоїть перед будинком культури, виявився каменем, через який ледь не утворився майдан в Н.-Сіверському. На позачерговій відкритій сесії міської ради вирішили пам'ятник не чіпати до того моменту, поки не визначаться, що з ним робити, коли знімуть з постаменту і що встановлять на його місце. Однак дехто вирішив 2 тижні, відведені депутатами на роздуми, не чекати. Кошти на демонтаж знайшлись швидко (так швидко краще б знаходили, наприклад, на латання дірок в асфальті), і ось вже середу підігнали кран та фуру. На площі зібралися, як прибічники, так і противники знесення пам'ятника. Під'їхала і група невідомих хлопців у масках на підтримку тих, кому пам'ятник став більмом у оці.
Питання навіть поставили на голосування. Знесення Леніна саме сьогодні підтримало 11 чоловік з усіх присутніх на площі. Більшість же з присутнього люду закликала до відстрочення демонтажу, щоб спочатку вирішити його подальшу долю.
Техніка покинула площу. Доля пам'ятника Іллічу залишилась не вирішеною. Покищо. Це майно громади, до того ж не дешеве: приблизна вартість за різними оцінками - 150тис.грн. Тут вже справа не політична, а господарська - як правильно розпорядитись, щоб не втратити того, що маємо.
{youtube}vpI-WMBnAXE{/youtube}