Медреформа відбулася – що змінилося?
- Деталі
- Опубліковано: П'ятниця, 07 лютого 2014, 14:07
Автор Т.Лось
Завдання Президента України з модернізації медичної інфраструктури, її адаптації до потреб у наданні допомоги населенню в районі виконуються. Це відзначив голова районної державної адміністрації В'ячеслав Кауфман 4 лютого ц.р. під час робочого візиту до центральної районної лікарні ім. Буяльського.
Звичайні пацієнти особливих змін від реформування медичної галузі покищо на собі не відчули, черги також ще не зникли з-під кабінетів лікарів. У колишній дитячій консультації стало ще тісніше, ніж було. Два педіатри приймають в одному кабінеті і дітей перед вакцинацією, і хворих. Однак батьки не скаржаться. Маленький Ваня з мамою прийшов на щеплення, але особливо не злякався, адже лікар для нього майже, як близький родич. Мама хлопчика за дитину також спокійна, бо своєму педіатрові довіряє стовідсотково.
Галина Макарова – пацієнтка: «Добре ставлення, все як завжди - ввічливо, культурно. Ми сюди приходимо до свого дільничного лікаря, тому все нормально. Ми з ним знайомі, тому в нас дружні відносини».
Як виконуються завдання Президента щодо модернізації медичної структури та адаптації надання медичних послуг до потреб населення цього тижня особисто перевіряв голова РДА В'ячеслав Кауфман, відвідавши обидві медичні установи міста: Центр первинної медико-санітарної допомоги та ЦРЛ, які покищо розміщаються в одному приміщенні. Спочатку пройшлися переповненими пацієнтами коридорами поліклінічного відділення. При цьому головний лікар Світлана Шам розповіла про перерозподіл кабінетів після реорганізації лікарні. Завідуючий стоматологічним відділенням поділився з очільником району про придбання нового обладнання, проте і згадав, що все ж більшість його давно морально застаріла і потребує оновлення. Найбільше змін відбулося при відокремленні в окрему структуру відділення невідкладної допомоги. Не без гордості завідуючий цією службою розповів про повну забезпеченість і пально-мастильними матеріалами, і ліками для надання першої допомоги. В'ячеслава Марковича цікавило і те, у яких випадках швидка виїжджає на виклики, у яких ні, і чи не залишаються мешканці віддалених сіл без медичної допомоги.
Ігор Азаренко – завідуючий відділенням екстреної допомоги Центру медицини катастроф та екстреної допомоги Чернігівської облради: «В багатьох селах немає фельдшерів, багато звідкіля звільнились. Села залишились "голі", звідки знайти медичного працівника? Тому ми виїжджаємо».
Світлана Шам – головний лікар Н.-Сіверської ЦРЛ: «Для пацієнтів простіше стало».
Ігор Азаренко – завідуючий відділенням екстреної допомоги Центру медицини катастроф та екстреної допомоги Чернігівської облради: «Вони дзвонять нам, ми з’ясовуємо, уточнюємо і виїжджаємо».
Оксана Черненко – головний лікар КЗ «Н.-Сіверського центру первинної медико-санітарної допомоги»: «Кожен мешканець району може звернутися за телефоном 103 і йому пояснять, як діяти далі, можливо щось зробити вдома, якщо людина не потребує екстреної медичної допомоги, якщо людина буде потребувати цієї допомоги, в будь-який пункт району буде бригада виїжджати».
«Вцілому, за останній рік відбулися позитивні зрушення у медичних закладах району -, відзначив голова РДА, - але, - зауважив він, - ще багато над чим потрібно працювати, бо реформування - це процес не одного дня і може стати вдалим, якщо за нього беруться не лише медики, але й всі гілки влади та громадськість.»
В'ячеслав Кауфман - голова Н.-Сіверської РДА: «Ми сьогодні побували в Н.-Сіверській лікарні, швидкій допомозі (як раніше вона називалась), побачили, що пропрацювавши рік, як від працівників, так і від населення ми бачимо тільки позитивні результати. Сьогодні нема проблем з виїздом швидкої допомоги в будь-яке місце нашого району. Скажімо так, перші плюси від реорганізації нашої медицини пройшли».