Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

15 жовтня – Всесвітній день сільської жінки

Автор В.Набока

15 жовтня 1995  року Організацією Об’єднаних Націй було засновано Всесвітній день сільської жінки. Це день, коли суспільство мало б звернути особливу увагу на життя жінок у сільській місцевості, адже багато хто з них не мають доступу до якісної медицини, освіти та інших соціальних послуг. З нагоди цього жіночого свята наша знімальна група дізнавалася у прекрасної половини людства, де вони бажають жити: в місті чи в селі.

 

Сільські жінки - це дійсно та опора суспільства, що дає не лише матеріальні блага, а й зберігає справжню народну душу. Вони найважче працюють у своєму житті, займаючись, в основному, сільським господарством. Більшість сільських жінок нашого району мріють все ж проживати в селі, а не в місті. Кожен свій вибір пояснює по-своєму.

Жінка в селі - це не тільки мати, господиня, берегиня домашнього вогнища, це основний трудівник полів і ферм, лікар і вчитель. Як правило, вони живуть у більш складних умовах порівняно зі своїми міськими подругами: це і відсутність доступу до благ цивілізації, важка праця, низький рівень охорони здоров'я на селі, і низка інших проблем, притаманних нині українському селу. Не дивлячись на це, більшість сільських жінок нашого району - за сільське життя.

Надія Павлюк: "Легше все одно, ніж у місті, господарство тримаємо своє."

Олександра Кірійчук: "А я - за село, в теперішній час в селі краще жити. Молоді люди можуть завести господарство і ні в чому не будуть мати потреби."

Раїса Купрієнко: "Краще жити в місті, якщо, звісно, є робота у людини. А в селі дуже важко. Якщо людина хвора, то в селі вона нічого не буде мати, не зможе. Навіть якщо отримувати мінімальну зарплатню чи пенсію, все одно краще жити в місті."

Кірійчук Олександра Іванівна навіть своїх дітей підштовхує на життя в селі. Жінка каже: це і свіже повітря, і своє домашнє господарство.

Олександра Кірійчук: "Мої діти живуть у Шостці. У мене дочка продала квартиру і купила приватний будинок, є і земля, і город. І сину кажу: продай квартиру і в село переїдь, чи приватний будинок купи."

Сільські жінки найважче працюють у своєму житті, зайняті в основному сільським господарством, вони заслуговують на свято. Про них, принаймні, хоча б раз на рік має нагадувати усім запроваджений Всесвітній День сільських жінок.

{youtube}opyTESiuy2Q{/youtube}

f t g