Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Інвестори розбудовують сільську інфраструктуру

Автор В.Набока

Співпраця на селі державного та приватного секторів є практичною реалізацією у регіонах завдань і доручень Президента України Віктора Януковича щодо розвитку сільських територій, створення сприятливих умов життя для мешканців сільських населених пунктів шляхом залучення аграрного бізнесу для вирішення проблемних питань територіальних громад.  Саме з приходом аграрного бізнесу у селах Н.-Сіверського району люди радіють тому, що їхня земля обробляється, худоба нагодована зерном, яке селяни отримують від здачі в оренду паїв, а добросовісний інвестор дорогу відремонтує, ще і грошей на розвиток села дасть.

 

У рамках заходів, які стосуються доручень Президента України щодо створення належних умов життя для мешканців сільських населених пунктів шляхом залучення аграрного бізнесу для вирішення проблемних питань територіальних громад, голова Н.-Сіверської РДА В'ячеслав Кауфман зустрівся з генеральним директором потужного аграрного підприємства в районі "Відродження СВ" Валерієм Бурикіним. Разом вони оглянули Биринські поля та поговорили про соціальний розвиток Биринської територіальної громади. В'ячеслав Маркович зазначив, що за цей рік в районі планується освоїти по соціальним угодам близько 1 млн. 700 тис. грн. та позапланових близько 3 млн. грн., які дадуть інвестори на розвиток територіальних громад Сіверщини. А от заступник голови, начальник управління АПР Н.-Сіверської РДА Михайло Косенко під час цієї ж зустрічі зазначив і те, що дуже важливо, щоб саме аграрний бізнес ніс соціальну відповідальність за розвиток тієї територіальної громади, де він працює.

Михайло Косенко - заступник голови Н.-Сіверської РДА: "Якщо б не було інвесторів і не було б цього агробізнесу, то був би якийсь катаклізм, тому що ряд господарств, які були раніше колгоспами, просто розпались, а люди залишились незахищеними. Тому на сьогоднішній день у нас працює 6 інвесторів, які допомагають людям у тих питаннях, які важливі кожен день для жителів села".

Раніше всі соціально-культурні сфери села розвивалася завдяки колгоспам. Вони утримували дитсадки, будинки культури, ремонтували дороги, вирішували нагальні проблеми селян. Відтепер це обов'язок сільськогосподарських товариств та інвесторів. Бізнесменам з агрофірми "Відродження СВ", яке обробляє Биринські землі, така соціальна роль довподоби і вони не відмовляють у допомозі як сільській раді, так і простому селянину, якщо цього, звичайно, вони потребують.

Валерій Бурикін - генеральний директор агрофірми "Відродження СВ": "Якщо є можливість допомогти, комусь фінансово допоможемо, і щось зробити, то ми не відвертаємось, а навпаки, ідемо цим людям назустріч. Якщо люди, з якими у нас укладені договори, помирають, то ми допомагаємо рідним 1000 грн. на похорон, а також даємо безкоштовно автомобіль".

Як бачимо, уже розроблена методика участі аграрного бізнесу в соціальному житті сіл Бирине та Прокопівка. Вже є приклади плідної співпраці агропідприємства з територіальними громадами. Розмовляючи на цю тему, селяни не висловили ніяких нарікань.

Микола Редкач - сільський житель: "Різниця велика - до інвесторів та з інвесторами: техніка нова, заробітна плата, умови. Дороги насипають, рівняють, піднімають техніку. Жити стало краще".

Микола Помаз - сільський житель: "Господарство "Відродження СВ" допомагає і населенню, і по соціальним угодам: розчищають дороги, ходить грейдер, засипаються ями, придбали огорожу на кладовище тощо. Село піднімається, село розцвіло. Коли працював старий директор, 15 років, я не отримав ні кілограма зерна, ні грошей. Сьогодні, хочеш отримуй зерно або більше 2 тис. грн. на пай і ніяких питань нема. Я, особисто, і люди, які працюють, і пенсіонери, всі задоволені".

Наразі в агрофірмі "Відродження СВ" працюють над посівом урожаю 2014 року та завершують підписання соціальних угод з селянами під 4 %. Цей показник насьогодні сягає від 80 до 85 %. Вже підписані угоди з населенням на 2600 га та з РДА приблизно на 500 га. На цьому аграрії не зупиняються.

f t g