Євроінтеграція очима школярів
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 19 вересня 2013, 06:50
Автор Т.Лось
Студенти з вищих навчальних закладів Німеччини, Польщі та України у вівторок приїздили до Н.-Сіверської гімназії №1 в рамках міжнародного проекту "Європа у валізі". Проект започатковано і підтримується різними фондаціями трьох країн.
Наталя Татарчук - учасниця проекту "Європа у валізі": "Мета цього проекту: надати українській молоді більше інформації щодо Європи, як такої, і сформувати їх позицію щодо України в Європі, розширити межі мислення. Проект започаткований німцями. У нас є молодші і дорослі групи, і ми, відповідно до цього, спілкуємося різними аудиторіями. Ми молодша група. Ми спілкуємося з учнями шкіл та університетів, а дорослі - більш експертною оцінкою займаються".
У свою срібну валізу молоді люди склали свої речі, які найбільше характеризують їхні захоплення. Спілкувались студенти зі школярами на найзрозумілішій мові - мові гри та активного діалогу. Розповіли про себе, про те, як навчаються, живуть і працюють їх ровесники у країнах Європи. "Неможливе - можливо" - головна ідея проекту. Студенти на власному прикладі показали: якщо людина хоче навчатися, розвиватися - неможливих речей не буває. Європа не відвертається від України, і майбутнє саме за дружніми стосунками всіх Європейських держав, до яких, власне, і належить Україна.
Катерина Грибанова - учениця Н.-Сіверської гімназії №1: "Проблема входження України в ЄС дуже нагальна зараз. Безумовно, євроінтеграція - це шлях України до модернізації. Наша країна зможе вийти на новий рівень життя, економіка стане досить конкурентноспроможною, аби співпрацювати з іншими країнами на однаковому рівні розвитку. Тому Україна має проводити внутрішні реформи, щоб вийти на міжнародну арену з відповідним рівнем благоустрою, щоб працювати з європейськими державами на однаковому рівні розвитку".
«Дім Європи» малювали вже спільними зусиллями. Школярі мали зобразити будинок, що символізує Європу, та розповісти про своє бачення, що має бути, наприклад, стінами чи дахом такого дому. Гімназисти, розповідаючи про намальовані будинки, говорили про речі, до яких варто було б дослухатись і багатьом політикам. Європейський дім вони уявляють з міцною законодавчою базою, стабільним життям, дружніми людьми і світлим майбутнім, а ще доброту, щедрість, мир, прогрес і модернізацію, як найважливіших складових життя у Європі. Всі мріють побувати там, відчути себе або мандрівниками, або студентами, проте жити і працювати все ж одностайно хочуть в Україні.
Віра Мокрякова - директор Н.- Сіверської гімназії №1: "Ми можемо сто разів розповідати про інтеграцію в Європу, але поспілкуватися з нашими співвітчизниками, які знають ситуацію в нашій країні і побули за кордоном, побачили, спробували, як це навчатися, спілкування з іноземцями - це дасть дітям найбільше інформації: як вони вдягнуті, як вони спілкуються, як цінують життя, державу. Це не можна замінити нічим, ніякими підручниками, ніякими словами".
Проект "Європа у валізі" діє в Україні вже 4 роки. За цей час його учасники встигли побувати майже у всіх містах України, аби донести до українського суспільства, що люди розділені лише кордонами, вони мають бути ближче, бо існує багато глобальних питань, які не вирішити у межах будь-якої окремо взятої країни. Н.-сіверські школярі від зустрічі залишились у захваті, на їхню думку, вона була пізнавальною і інформативною.