Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

III історико-генеалогічні читання "Родові таємниці сіверянського краю"

Автор І.Радковець

Вже втретє в м. Новгород-Сіверський пройшли історико-генеалогічні читання " Родові таємниці сіверянського краю", які зібрали людей, для яких вивчення історичного минулого та історичних постатей стало справжнім покликанням та невід’ємною частиною їх історико-культурного життя. Проведення читань напередодні свята Дня міста не тільки можливість підкреслити його значимість, як свята пам’яті, але і нагода висловити слова вдячності всім жителям міста, які в свій час робили внесок в його розвиток і добробут. Заступник голови Н.-Сіверської райдержадміністрації Павло Плотніков говорив про те, що читання вже стали традиційними.

 

Павло Плотніков – заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань: «Вивчення історії свого краю через вивчення історії свого роду, через вивчення історії життя людини, вихідців з сіверського краю - це дуже важливий напрямок в історичній науці, який переоцінити неможливо.»

Також Павло Олександрович зачитав лист-звернення від народного депутата України Юрія Мірошниченка, а почесним гостям з Москви вручили коровай. Депутат обласної ради Сергій Сергієнко говорив під час зустрічі про значну роль вчених у дослідженні сіверянського краю.

Сергій Сергієнко – депутат Чернігівської обласної ради: «Дійсно, в історії було багато фактів, але ми за цими фактами втрачаємо прізвища, завдяки вашій роботі ми пізнаємо людей які дійсно творили історію нашого сіверського краю.»

Історико-генеалогічні читання зібрали в дружнє коло разом учасників з України, Росії, Білорусі, які ділились своїми доробками в галузі історичних досліджень, своїми напрацюваннями. Кожна розповідь унікальна і повчальна, адже передає дух минувшини - говорили учасники зібрання.

Микола Шкарабура – доктор філософії, генерал-майор внутрішньої служби у відставці м.Черкаси: «Вперше беру участь в подібних читаннях, значення яких важко переоцінити, я почув про свої рідні землі, про людей, бо будь-яка історія починається з конкретних людей та прізвищ і через певний час ціна таких читань буде збільшена та географія цих читань буде значно поширена.»

На читання з Москви приїхав Андрій Гурінов, який як виявилось родом з сіверського козацького роду Гурінових.

Андрій Гурінов – дослідник сімейного роду Гурінових, м.Москва, Російська Федерація: «Я звідси, з роду сіверських козаків, поступово я знайомився з людьми, і якщо я тут, то мої дослідження цікаві. Для себе особисто я зрозумів, що навіть будучи не професіоналом при великому бажанні можливо багато знайти інформації про своїх предків і передати своїм дітям і онукам.»

Так в дружньому колі перегортували одну за одною сторінки історії учасники читань, організатор яких Анатолій Федірко вважає, що такі зустрічі проводити необхідно.

Анатолій Федірко голова Н.-Сіверської районної організації Національної спілки краєзнавців України: «Дуже цінно те, що знаходяться все більше і більше людей, які хочуть поділитись таємницями свого родоводу, з яких складається цілісний образ історії нашого Новгород-Сіверського краю. Матеріали, які надали доповідачі будуть оброблені і буде випущений 3-й збірник історико-генеалогічних читань.»

f t g