Розвиток альтернативного палива в Новгород-Сіверському районі
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 22 серпня 2013, 13:59
Автор Г.Кароль
Постійне зростання цін на газ і електроенергію підвищує інтерес до альтернативного виду палива. Тож, реалізація в регіонах завдань і доручень Президента України, щодо забезпечення енергетичної незалежності держави є одним з пріоритетних і в нашому районі. Особлива увага приділяється об'єктам бюджетної сфери. Минулого року у НВК "Дзвіночок" було встановлено сучасний енергозберігаючий комплекс, який працює на енергозберігаючому-альтернативному виді палива - пілетах, до того ж місцевого виробництва.
Олександр Семко - начальник дільниці: «Все це нам обійшлося із проектними роботами у 1 млн. 200 тис.грн. Економія на газі і електроенергії близько 200 тис.грн. Окупність приблизно 6 сезонів. 1000 м.куб. замінює 2 тони пелетів. Економічно працювати дуже вигідно. Що стосується опалення у НВК "Дзвіночок," то для них це стало кращим, тому що котел на пілетах працює цілодобово, а на газі працювали в залежності від лімітів газу.»
Завдяки такому переобладнанню, вдалося з економити суттєві для району кошти, які підуть на закупівлю палива для шкіл району, зазначають у РДА.
Іван Гавриленко - перший заступник голови Н.-Сіверської РДА: «За опалювальний сезон 2012-2013рр. тобто 6 місяців опалювального сезону вже вдалося досягти економії використання газу на 184 тис. грн. Крім цього зекономили 25 тис. грн. за економію електроенергії, тобто якщо в сукупності взяти це буде зекономлено 200 тис.грн. За ці 200 тис. грн можна придбати 40% забезпечення наших шкіл торфобрикетом. Це вагома цифра і я думаю, що над цим ми будемо працювати й надалі.»
Використання енергозберігаючих пілетів для опалення НВК «Дзвіночок» є невипадковим, адже у 2010 році у місті почали працювати підприємства ТОВ "Новгород-Сіверська торгова компанія", яка займається виготовленням паливних гранул - пілетів з відходів лісопереробки пилорам та лісгоспів.
Олег Кудрявцев - директор ТОВ "Н.-Сіверська торгова компанія": «На даний момент споживачем даної продукції є переважно юридичні особи, і в основному великі підприємства які зрозуміли економічну вигоду від використання пілетів. Перспективи розвитку є і в нашому районі, і в Україні. Крім того, що ми енергетично вигідним робимо бізнес для наших партнерів, ми ще виконуємо роль екологів в районі, ми збираємо всі відходи від лісової промисловості - стружки, обрізки, і все це йде в переробку. Проблем зі збутом немає, тому що потреба в Україні вже перекриває необхідність експортувати цей товар.»
Звісно, переведення газових котлів на альтернативний вид палива потребує значних коштів, але якщо зробити це сьогодні, то вдасться скоротити споживання природного газу вже завтра.