Відбулося засідання колегії Н.-Сіверської РДА
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 25 липня 2013, 16:18
Автор Т.Лось
Стан підготовки навчальних закладів до нового навчального року, програми розвитку сімейних форм виховання та підтримки багатодітних сімей і сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, розглядали на розширеному засіданні колегії РДА спільно з президією районної ради, що відбулось цього вівторка.До початку навчального року залишилось не так вже й багато часу. Чи готові шкільні класи зустрічати учнів, обговорювали у вівторок на розширеному засіданні колегії РДА. За парти цьогоріч сяде 2344 дитини. Це менше, ніж у попередній рік на 96 учнів. Зменшилась і кількість навчальних закладів. Кіровську школу оптимізували, а дітей возитимуть до Блистови. Начальник відділу освіти відзначила,що все це за бажанням і заявами батьків. На черзі оптимізація, а звичайною мовою закриття, ще декількох шкіл в районі. Зараз чекають на бажання і заяви батьків учнів з цих сіл.
Ірина Зюзько – начальник відділу освіти Н.-Сіверської РДА: «З метою оптимізації мережі проводиться відповідна робота з батьківською громадськістю. Ларинівською, Михальчино Слобідською ЗОШ І-ІІ ст. та Шептаківською ЗОШ І-ІІІ ст., що до припинення функціонування вище зазначених навчальних закладів і переведення учнів на навчання до найближчих опорних закладів району».
Ірина Петрівна в своїй доповіді зазначила, що підготовка до 1 вересня триває згідно з планом, тобто все дуже добре. І комп’ютерів з підключенням до мережі Інтернет навіть більше, ніж в середньому по області (всього-на-всього майже 9 чоловік на 1 одиницю такої техніки), все гаразд і з підвозом дітей, і з харчуванням, і з підручниками (відзвітовано , що забезпеченість ними цьогоріч становить 98% від потреби). Ремонт навчальних закладів також проводиться за планом. Єдине зауваження стосувалось проходження освітянами планових медоглядів, які мали б, згідно з відповідним графіком, завершитись 1-2 серпня.
Світлана Шам – головний лікар Н.-Сіверського району: «Огляду підлягало 497 чоловік з них 282 вчителі, на превеликий жаль оглянуто лише 40,4 % або 201 чоловік, але в порівнянні з оглядом міських шкіл це дуже добрий показник, тому що серед міських освітян на сьогодні оглянуто 27,2 %».
Другим та третім не менше важливими питаннями порядку денного розглядали програми розвитку в районі сімейних форм виховання та підтримки багатодітних сімей і сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Понад 80% дітей, що залишились без батьків, влаштовані саме в сімейні форми виховання. Завдяки збільшенню кількості соціальних працівників покращилась робота з сім’ями, які потребують допомоги. Під соціальним супроводом знаходиться близько сотні таких сімей. Завдяки цьому діти не втрачають батьків. Однак, ні працівники соціальних служб, ні представники влади, навіть застосовуючи всі важелі впливу, не взмозі чимось зарадити тим, де батьки на перше місце у своєму житті ставлять горілку. Зловживають же оковитою найчастіше за рахунок дитячих грошей, бо ніде не працюють. Найбільш таких горе-батьків проживає на території Грем’яцької сільради. На час якраз розглядали справи про позбавлення батьківських прав однієї грем’ячанки, стосовно чотирирічної донечки.
Олег Карцан – голова Грем’яцької сільської ради: «Дана особа знаходилася в м. Шостка. Декілька днів звідки її привезли сторонні люди, вона отримала дитячі гроші і пропила їх в м. Шостка. Якщо б не знайшлись добрі люди то невідомо, що б було з нею та дитиною. На неї не діють жодні вмовляння, тому нам не залишається нічого, крім того як позбавити її батьківських прав».
В районі проживає 229 багатодітних сімей, в яких виховується 756 дітей.
Неля Чугаєва – завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту Н.-Сіверської РДА: «Сімей з 3 дітьми найбільше їх 186, з 4 дітьми 24, 5 дітей виховуються у 13 сім’ях, 6 дітей виховуються у 5 сім’ях і є у нас одна сім’я в котрій виховується 7 дітей».
Серед цих сімей є сім’ї зразкові, де все для дітей. Найбільше їх проживає на території Орлівської сільської ради. На засіданні колегії зауважили: там, де більше віруючих людей, там і спиртним не зловживають, і дітей виховують належно. Підсумок зібрання: розвивати сімейні форми слід і надалі, бо чим більше дітей матимуть сім’ю, хоч і прийомну, тим краще не лише для них, але й для держави, також слід покращити і нагляд за неблагополучними сім’ями.