Зупинимо разом туберкульоз та СНІД
- Деталі
- Опубліковано: Вівторок, 26 лютого 2013, 15:57
Автор Т.Лось
Епідемія СНІДу та туберкульозу триває та набирає загрозливіших рис. Туберкульоз, що виявляється останніми роками, все частіше має форму мультирезистентну (тобто стійку до більшості відомих антибіотиків) та ВІЛ-асоційовану. На засіданні координаційної ради, що пройшла у вівторок, вирішували, яким чином і що треба зробити в районі, щоб призупинити поширення туберкульозу та СНІДу.
Павло Плотніков - заступник голови РДА з гуманітарних питань: "Епідемія туберкульозу, як в районі, так і в області та державі, є реальністю. Ви повинні це усвідомлювати. Кожного року фіксуємо випадки захворювання на туберкульоз, в тому числі серед населення працюючого та населення працездатного віку. Тобто, треба усвідомити, що туберкульозом хворіють у нас не тільки люди, які з так званих асоціальних груп."
Зупинити епідемію туберкульозу можна лише єдиним шляхом - максимально обстежити населення, особливо тих, хто входить до груп ризику, і пролікувати виявлених хворих.
Раїса Дмитрієва - районний фтизіатр: "Зараз у нас по селам працює пересувний флюорограф, ми обстежуємо, в першу чергу, групи ризику, тобто це непрацюючі, п'яниці. Нам дуже важко їх обстежувати."
Заклики медиків до щорічних медоглядів, зокрема проходження працівниками різних установ та організацій флюорографічного обстеження, часто-густо натикаються на глуху стіну непорозуміння, як збоку керівництва, так і самих працівників.
Раїса Дмитрієва - районний фтизіатр: "Начальник ПМК-86 ( я з ним вчора особисто говорила по телефону) зовсім сказав, що в них зовсім цією проблемою ніхто не займається. Як на мене, не повинно так бути. Туберкульоз - це наша спільна проблема."
Обстеження на флюорографію, що знаходиться в районній лікарні, здоров'ю не зашкодить, запевняють медики, бо пацієнт при обстеженні отримує опромінення у рази менше допустимої норми.
Микола Новик - головний лікар Н.-Сіверського відділення Корюківського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Чернігівській області: "Для порівняння можу сказати так, якщо людина зламала руку, ногу, і їй робиться кілька знімків, то людина завжди отримує 5-10 рентген, стосовно нашого апарату - він дає опромінення в 10 разів менше. 100 знімків такого апарату - це буде тільки наближено до максимально допустимої дози. Небезпеки опромінення тут дійсно нема."
Обговорювали на засіданні і всі можливі профілактичні заходи, потрібні для попередження поширення в районі ВІЛ/СНІДу. Було запропоновано створити недержавну громадську організацію, яка б опікувалась і допомагала людям, що вже мають ВІЛ-статус, а також тим, хто входить до груп ризику (молодь від 25 до 45 років, ін'єкційно-залежні наркомани і т.д.). Але для створення такої організації в маленькому містечку, де всі знають один одного, хворі на ВІЛ/СНІД з відомих причин не хочуть розголошувати свій діагноз. Нашому суспільству ще дуже далеко до толерантного ставлення до таких хворих. Якщо є зацікавлені та бажаючі посприяти створенню такої необхідної в районі організації, їх всіляко підтримають члени ради. Йшлося на засіданні також і про сприяння поширенню будь-якої інформації в організаціях та установах району.
Андрій Недашковський - завідуючий інфекційним відділенням Н.-Сіверської ЦРЛ: "У всіх організаціях мають бути наочні посібники про ВІЛ/СНІД та про наш кабінет довіри."
І знову "Моя хата скраю". Чому проблема розповсюдження інфекцій, які забирають життя досить молодих людей, не цікавить доти, доки людина не зіткнеться сама з хворобою віч-на-віч і тоді вже шукає винних? Туберкульоз та ВІЛ/СНІД вважаються соціальними інфекціями, а не медичними, бо залежать від свідомого ставлення до власного здоров'я всього суспільства. І побороти їх можна лише разом.
{youtube}R_HJDqP6JZc{/youtube}