Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

17 лютого новгород-сіверці вшанували пам'ять Івана Богуна

Автор І.Радковець

В лютому вшановують пам'ять найвидатнішого лицаря Козаччини, символу правди в нашій історії, найулюбленішого героя Тараса Шевченка і всього українського народу Івана Богуна.

Іван Богун - полковник, Герой України, видатний військовий діяч визвольної війни. 17 лютого на місці  його ймовірної загибелі, на одному з пагорбів, що височіє між селом Комань та містом Новгород-Сіверський на символічній могилі зібрались представники козацьких полків, районної влади та громадськість.

Борис Бомоцький - заступник голови Н.-Сіверскої РДА: "Навіть тут, у нашому краї, залишилось, скажемо так, дуже багато, важко сказати, нащадків, прямих чи опоседкованих, але які навіть і прізвище носять Богун. Дуже добре, що і в нашому краї відроджується, вже тривалі роки українське козацтво. Славний був козак, він і залишив за собою славну пам'ять. Тож пам'ятаємо завжди, що у всі часи знаходились славні, войовничі, мужні, патріотичні козаки і будьмо достойні їхньої пам'яті".

Іван Богун - благородний шляхтич, смілива, сильна людина, відважний завзятий вінницький полковник, наказний гетьман України, який вразив світ своїм героїзмом. Вшанувати пам'ять лицаря Козаччини приїхали представники Чернігівського, Ніжинського, Прилуцького, Новгород-Сіверського козацьких полків.

Сергій Півченко - отаман Спасо-Пеображенського полку м.Чернігів: "Для нас це дуже важливо, тому що по-перше - це історія, по-друге - це виховання молоді, і по-третє - в цей важкий час для нашої Батьківщини, для України підтримати всіх тих хто воює, хто захищає нашу Батьківщину, Дай Бог їм здоров'я, щоб вони перемогли, ми в цьому допомагаємо і перемога буде за нами. Україна - понад усе".

Сергій Радченко - кошовий отаман Прилуцького козацького полку: "Так, скрутні зараз часи, і я маю думку, що все-таки нам потрібно брати приклад з таких полководців, яким був Іван Богун. Ми приїхали вшанувати його пам'ять. Слава Україні!".

Поминальну панахиду за спочилим героєм відслужив Отець Мойсей. Про видатні вчинки Богуна згадували під час зустрічі. Старший науковий співробітник музею заповідника "Слово о полку Ігоревім" Павло Провозін та Команський сільський голова Любов Акуленко.

Любов Акуленко - голова Команської сільської ради: "Вшановувати історію, пам'ятати її - я вважаю, це дуже доцільно, це потрібно кожному з нас. Двічі на рік: 14 жовтня і сьогодні 17 лютого ми вшановуємо покровительку козацтва - Покрову. І сьогодні вшановуємо пам'ять загиблого Івана Богуна - полковника, політика і дуже великої людини. На сьогоднішній час і завжди він буде залишатись великою постаттю у наших серцях".

До підніжжя пам'ятника клали квіти. Ім'я Івана Богуна на завжди лишиться у пам'яті нащадків, а його патріотизм надихає сучасних військових на виконання своїх обов'язків.

f t g