Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Народний депутат України Анатолій Євлахов зустрівся з активом Новгород-Сіверського району

Автор О.Кримова

Народний депутат України Анатолій Євлахов у вівторок зустрівся з активом Новгород-Сіверського району. На зустрічі обговорили основні економічні проблеми країни та регіону, реалізацію податкової і бюджетної реформи, проблеми села, децентралізацію влади.

 

16 лютого відбулась зустріч народного депутата по 207 округу Анатолія Євлахова з активом району та міста, керівниками підприємств, установ, організацій, сільськими головами, приватними підприємцями та громадськими активістами району. Зустріч розпочалась з гімну України та вшануванням пам'яті загиблих новгород-сіверців в зоні АТО хвилиною мовчання. Народний депутат України Анатолій Євлахов ознайомив присутніх з загальною фінансовою ситуацією в країні, виконанням місцевих бюджетів, та наголосив на важливості побудови та розвитку підприємств та інвестицій в районі. Далі зустріч продовжилась в формі діалогу: всі бажаючі мали змогу задати питання, зокрема піднімались проблеми енергетичної незалежності, заміщення газу торфобрикетом. Начальник фінуправління РДА Олена Бикова звернулась до проблеми малокомплектних шкіл району, зокрема про відсутність коштів на їх існування. Як зазначив Анатолій Сергійович в цьому напрямку проводиться бюджетна реформа.

Анатолій Євлахов - народний депутат України: "Є добрі речі, а є популісти. Якщо ми примусово об'єднаємо 10 громад і скажемо, що ці дві школи закриваємо, створимо тут центр медичної допомоги і таке інше, - то тут будуть мітинги перед радою чи перед Верховною Радою, і люди будуть вимагати, що нам це треба все це залишити. Це дуже важкий процес. Зараз бюджетна реформа, вона розглядається. Погано, що вже рік бюджетний пішов, на цей рік це вже не буде здійснено. Але на наступний рік це буде, можливо, використано. Сума коштів в бюджеті, дійсно «дірка» велика. Щоб ви розуміли, наприкінці року ми вимушені були з золото-валютних резервів продати останні 60 мільйонів доларів, для того щоб фінансувати пенсії".

Також піднімались питання децентралізації, реалізації податкової, медичної та економічної реформ. Говорили і про неможливість молоді міста займатись спортом через відсутність приміщення, реставрацію пам'яток архітектури міста та району, відновлення роботи комунального підприємства "Чайка". Звучали питання переробки відходів лісового господарства, яке в нашому районі залишається актуальним. Неабияку увагу приділили і проблемам села, зокрема ціні прийому молока сир заводів - саме це одне з тих питань над яким зараз працює народний депутат.

Анатолій Євлахов - народний депутат України: "Вже зареєстрований мій законопроект, де ми для молока другої категорії ставимо мінімальну ціну: 4 гривні 20 копійок, і більшу - за більшу якість. Ми зараз законодавчо хочемо врегулювати питання мінімально закупівельних цін на молоко. Минулого року була така спроба, але тоді було велике молочне лоббі у Верховній Раді, і великий спротив серед виробників, що ми не врегульовували це питання, вони казали, що це відкритий ринок і таке інше. Тому зараз ми маємо те, що маємо: 2,60 грн за літр молока. Коли це буде - залежатиме від розгляду комітетами та прийняття рішення Верховною Радою".

f t g