Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Відбулось засідання круглого столу воїнів-афганців з представниками влади та керівниками соціальних структур

Автор Г.Король

Найгостріші питання соціального захисту, лікування, забезпечення  житлом учасників бойових дій на території інших держав обговорили за круглим столом воїни-афганці з представниками влади та керівниками соціальних структур.

Участь радянської держави в Афганському конфлікті коштувала життя багатьом нашим співвітчизникам. І от дев'ятирічна військова інтервенція Радянського союзу в східній країні закінчилася 15 лютого 1989 року, коли була виведена остання колонна радянських військ. Хто ціною власного життя, хто здоров'я, виконував свій громадянський обов'язок перед Батьківщиною. Тож тепер держава повинна піклуватися про своїх ветеранів. З нагоди дня пам'яті воїнів-інтернаціоналістів та з метою аби допомогти розібратися учасникам бойових дій у своїх соціальних, медичних та інших проблемах, спілка ветеранів Афганістану організувала круглий стіл, куди запросили і представників міської та районної влади, керівників закладів соціальної сфери. Голова спілки ветеранів Афганістану Іван Шульга передав присутнім воїнам-афганцям вітання від Донецьких та Луганських побратимів і висловив сподівання, що дата 15 лютого стане щасливою і для України, і протистояння на сході нарешті стихнуть. Також Іван Михайлович розповів, що у зв'язку з отриманням містом статусу міста обласного значення, їх організація стала називатися міськрайонною. А ще повідомив, що аби політичні сили не спекулювали воїнами-афганцями та аби відстоювати свої права на високому політичному рівні вже діє Партія ветеранів Афганістану.

Іван Шульга - голова Н.Сіверської організації Української Спілки ветеранів Афганістану: "Ми повинні показати, як повинна держава жити. Ми повинні показати нашим політикам, що є цілісність нашої держави: як ми в одному кулаку, так ми і повинні свою державу цінувати. Єдина в нас повинна бути країна".

Обговорили учасники круглого столу і питання соціального захисту ветеранів та інвалідів війни. На даний час пільги, якими користуються учасники бойових дій, не змінилися. Проте з 1 жовтня 2014 року змінилися норми цих пільг: по воді та газу вони зменшилися, а от по електроенергії - зросли.

Сільвія Сергієнко - начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту РДА: "На 1 січня 2015 року, всі пільги, які були афганцям - нічого не змінилось: ті ж самі залишились 75%, які були раніше. Інваліди, які отримали посвідчення 100% - це мається на увазі чоловік, дружина і діти до 18 років. Що стосується проїзд, на сьогоднішній день ніяких змін немає, як були талони, як був проїзд - все залишилося по-старому, нічого не змінилось".

Як нараховують пенсії інвалідам війни та інші аспекти нарахування цього виду державної допомоги розповіла заступник начальника пенсійного фонду Марія Рилова. Вона запросила воїнів-афганців прийти до них та провести перерахунок назначених пенсій, а також торкнулася питання призначення пенсій дружині померлого учасника бойових дій.

Марія Рилова - заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Н.-Сіверському районі: "На сьогоднішній день зміни по закону про військовослужбовців: з 1 січня, якщо інвалід війни помирає,  незалежно чи в армії був, чи в Афганістані – дружина повинна отримати посвідчення та перебувати на утриманні до дня його смерті".

Із завідуючими медичних установ обговорили питання надання путівок та спеціалізованого реабілітаційного лікування, а також компенсацію за невикористані путівки, а ще підняли питання чому так складно отримати ліки по рецепту.

Людмила Ярмолюк - завідуюча поліклінічним відділенням Н.-Сіверської ЦРЛ: "Міністерство охорони здоров'я наказом №76 затвердило перелік - це в основному вітчизняні ліки, які ми можемо виписувати за пільговими рецептами. Ми не можемо виписувати за пільговими рецептами, якщо це імпортний препарат і його нема в цьому переліку".

З нагоди свята міський голова Сергій Пунтус та голова Української Спілки ветеранів Афганістану, вручили воїнам афганцям пам'ятні грамоти та медалі. Закінчилося засідання чаюванням.

f t g m

счетчики