Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Щороку через льодохід та піднімання рівня води жителі Биринської сільради залишаються відрізаними від райцентру

Автор О.Лельотко

Через льодохід та піднімання рівня води у Десні щороку жителі Биринської сільради на деякій час залишаються відрізаними від районного центру. Вчасно проведені заходи, щодо забезпечення всім необхідним, а також розроблений відповідний план дій РДА з головами сільрад та відповідними службами допоможуть уникнути надзвичайних ситуацій у паводках.

В Україні повені є найпоширенішим стихійним лихом. Незважаючи на те, що на території Н-Сіверського району є чимало водойм - ситуацій, пов’язаних з значним підвищенням рівня води можна сказати не виникає. В той же час, тимчасові незручності виникають у мешканців Биринської сільради: під час льодоходу або повені понтонні мости, що сполучають територію сільради з райцентром, роз’єднують. І чи не єдиний шлях потрапити до Новгорода-Сіверського - через Шостку. Але і цей шлях може бути відрізаний, якщо рівень води в Десні підніметься більше, ніж на 5,5 метрів, як це було у 2013 році.

Володимир Жеребок - начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Н-Сіверської РДА: «За останні 5 років найвищий рівень води при повені досягав 564 см. Під час цього рівня підтоплюється також ділянка дороги у напрямку міста Шостка в районі села Путивськ, що ускладнює рух транспорту і, так би мовити, відрізає автомобільне сполучення з Шосткінським районом, тобто населені пункти Биринської сільської ради зазнають такого впливу, що не можна дістатися до районного центру. На цей час буде організована човнова переправа. Розклад руху ми повідомимо додатково, цього човна, який буде курсувати під час повені для забезпечення сполучення між Биринською сільською радою та районним центром.»

Під час значного підвищення рівня води в Десні підтоплюється також і території, розташовані біля річки. Постраждати можуть і лінії електропередач. Щоб уникнути надзвичайних ситуацій та небажаних наслідків в РДА щороку розробляють відповідний план дій.

Володимир Жеребок - начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Н-Сіверської РДА: «Визначені конкретні завдання для кожного з підприємств, які повинні провести будь-які обстеження своїх комунікацій, ліній електрозв’язку, ліній електропередач, які підпадають під негативний вплив весняної повені. Планується провести у лютому місяці тренування з районною локаційною комісією на таку тему як "Дії районної локаційної комісії під час виникнення весняного повеневого затоплення та підтоплення населених пунктів і будівель.»

За словами Володимира Жеребка, на даний час інформації щодо цьогорічної повені немає. Все буде залежати від кількості опадів та кількості води, що потрапляє в Десну під час танення снігу в Брянських лісах.

f t g