Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Плата за оренду земельної ділянки для підприємців може зрости в 6 разів

Автор Г.Король

 

Вже в цьому місяці підприємцям необхідно сплатити плату за оренду земельної ділянки за новими цінами - чи можливо це зробити, якщо вартість землі виросла у 6 разів? Тож громадським об’єднанням підприємців було проведено зібрання з метою вирішення даної проблеми.

Н.-Сіверські підприємці обурені новою вартістю оренди на землю у місті. Вона підскочила аж у 6 разів і на даний час складає 65 грн. 34 коп. за кв. м. - і це лише номінальна вартість. Раніше вона складала 11 грн. 65 коп. Тож, аби розібратися звідки взялася така цифра та які шляхи знайти, аби бізнесу вижити у складний економічний час, місцеві підприємці зініціювали зібрання, на яке запросили земельний відділ, місцеву владу, податкову службу, були присутні також представники районної та обласної рад. Нормативно-грошова оцінка землі переглядається кожні 5-6 років, тож у минулому році міська рада замовила її розробку, виконавцем виступив Чернігівський державний інститут землеустрою, який для розрахунку брав показники затрат на облаштування території: у сумі вони склали 33 млн. грн.

Віктор Гаркавий - заступник відділу Держкомзему у Н.-Сіверському районі: "Власники цих комунікацій, дорожники і міська рада надавала довідки капіталовкладення з зазначеною сумою, обленерго - про вартість повітряних ліній. Вони давали дані".

Як знизити плату за оренду землі? Відповідь на це питання шукали всі разом. Підприємець Ірина Гусак запропонувала відкликати рішення 25 сесії міської ради від 11 липня 2013 року про збільшення вартості землі. До того ж, як розповів депутат міської ради Володимир Романьок, депутати прийняли рішення про збільшення вартості землі,не бачивши документів, адже обіцяли підвищення лише у 2 рази, а не в 6. Проте скасування цього рішення призведе до скасування і міського бюджету на 2015 рік. «Це не вихід»,- запевняла підприємців начальник податкової служби Любов Коврижко, та і без оцінки землі довідку для сплати податку у земвідділі можуть не дати.

Любов Коврижко - начальник Н.-Сіверської ОДПІ: "Необхідно домовлятися з міською радою, бо ви повинні укласти додаткову угоду, домовлятися з міською радою стосовно ставки. Зрозуміло, що нормативно-грошова оцінка змінилася - вона збільшилася. Це як база є: ми застосовуємо 1, тощо. Якщо орендна плата від 3 до 12, то єдиний вихід - домовлятися з міськрадою".

«Чи зменшиться вартість землі, якщо розробити нову нормативно-грошову оцінку землі, або провести експертизу прийнятої - ще треба проаналізувати», - зазначив голова міської ради Сергій Пунтус.

Сергій Пунтус - голова міської ради: "Ми це питання зараз вивчаємо, якщо це буде можливо, то, відповідно, будемо з цього питання збиратися і приймати якесь рішення".

Тож на засідання було прийняте рішення зібратися спеціальній комісії по землі у п'ятницю, аби розглянути усі варіанти вирішення цієї проблеми, адже подавати документи у податкову для сплати орендної плати потрібно до 20 лютого.

f t g