Copyright 2017 - Філія ПАТ "НСТУ" "Новгород-Сіверська регіональна дирекція "Сіверська". Використання матеріалів з сайту лише за умови гіперпосилання на trksiver.com.ua

Реформування вищої освіти

Автор Я.Мезько

Цьогоріч внесено зміни щодо вступу до вищих навчальних закладів, торкнулись вони і Н-Сіверського медичного училища.

Аби удосконалити вищу освіту, у 2015 році було введено деякі інновації, які здебільшого стосуються умов прийому до вищого навчального закладу. Такі зміни пов'язані з введенням у дію Закону України про вищу освіту від 7 вересня 2014 року.

Тамара Нікіфоренко - директор Н.-Сіверського медичного училища: "Із вищої освіти, виведені такі ступені освіти як молодший спеціаліст та спеціаліст, але протягом перехідного періоду, який буде тривати два роки: 2015-2016 рік, набір на ці ступені на молодшого спеціаліста і спеціаліста будуть проводитись, і дипломи будуть прирівнюватись до диплому молодшого бакалавра і магістра".

Такі інновації вплинули і на долю Н.-Сіверського медичного училища, під загрозою стоїть зміна статусу медичного навчального закладу, адже за новими вимогами училище може зовсім не ввійти до структури вищих навчальних закладів.

Тамара Нікіфоренко - директор Н.-Сіверського медичного училища: "Всі навчальні заклади будуть змінювати статус навчального закладу і мати статус коледж. І будуть відповідно проводити підготовку лише тільки молодшого бакалавра, бо по вищій освіті є коледж який проводить підготовку молодшого бакалавра або бакалавра. Або вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації, (в тому числі і наш навчальний заклад) переходять до професійної освіти, раніше вона мала назву середня освіта."

Також було введено інновації з боку різнорівневості знань, зокрема це базовий і поглиблений рівень, з таких предметів як математика та українська мова. Але в Україні університетів, які віддають перевагу сертифікатам з поглибленим рівнем, не так багато. Зазнав змін і конкурсний бал. Новиною у реформуванні вищої освіти стала і пріоритетність у заявах.

Тамара Нікіфоренко - директор Н.-Сіверського медичного училища: "Перед тим як вступник буде подавати заяву в той чи інший навчальний заклад, він вже повинен визначитись, в який же навчальний заклад він хоче в першу чергу. І в заяві коли він буде подавати до навчального закладу він повинен вказати пріоритетність - це дуже важливо."

Тож бажаючим стати студентом 2015 потрібно завчасно поцікавитись у виші про умови цьогорічної вступної компанії.

f t g